У Старокостянтинові 100 учасників АТО не можуть розпоряджатися землею через арешти, ініційовані ДБР

Незалежний громадський портал

У Старокостянтинові 100 учасників бойових дій не можуть користуватися земельними ділянками під забудову, бо вони арештовані.

Про це розповів голова ГО «"Учасники АТО міста Старокостянтинів" і місцевий депутат Сергій Жмурко, інформує "Суспільне".

За його словами, у місті 2,5 тисячі учасників бойових дій, з них під особисту забудову землю отримали 500 осіб. Однак землю арештували в рамках кримінального провадження, яке проводить Державне бюро розслідувань. При цьому учасники бойових дій оплатили кошти за документи на землю.

"Оплатили кошти близько 3,5 тис. грн. Коли проводиться досудове розслідування, ці землі заарештовані, вони не є власниками цієї землі. Тобто, виходить, землю не отримали, кошти оплатили і питання це зависло в повітрі. Ми, як громадська організація, не підтримуємо того, що виділяються землі оборони в воюючій державі, де землі становлять величезний ресурс для оборонного відомства. Виділяти землі, забирати без їх відома, і виділяти у приватну власність у правовій державі це неможливо", - наголосив Жмурко.
Про землі, які перебувають під арештом, секретар Старокостянтинівської міськради Олександр Степанишин каже так: "Міністерство оборони вважає, що то їхня земля. І ми сьогодні в них, в судовому процесі, доказуємо, що ми праві, і ця земельна ділянка територіальної громади, яка має право нею розпорядитися".
Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження стосовно роздачі земель міністерства оборони, розповідає прессекретарка теруправління Державного Бюро розслідувань у Хмельницькому Катерина Герасимук. За її словами, кримінальні провадження відкриті за привласнення військового майна шляхом шахрайства, що вчинене в особливий період, та зловживання владою.
"11,5 гектарів земель оборонного призначення було відчужено з порушенням законодавства, розділено на 81 ділянку та передано під приватне будівництво. ДБР встановлює причетність осіб Старокостянтинівської міської ради", - додає Катерина Герасимук. За її словами, статті, за якими порушено кримінальне провадження, передбачають покарання до 12 років позбавлення волі.