Унікальні ковзани ХІХ сторіччя експонують в Музеї пропаганди (ФОТО)

depo.ua

Шепетівські музейники представили з фондової колекції цікавий експонат.

Цілу історію походження мають ці ковзани, передає Depo.Хмельницький за інформацією музейників.

"Улюбленці зимових розваг ковзани G. S. Ruiter, Bolsward потрапили до музею із самих Нідерландів, - розповідають музейники. - Вони не зовсім схожі на сучасні, зі сталевими лезами, виготовлені на початку ХХ сторіччя у нідерландській провінції Фрисландія (Фризія)."

Одна з найвідоміших і найстаріших фабрик ковзанів у Нідерландах виготовила свого часу й ковзани для королеви Нідерландів - Вільгельміни. Новий дизайн отримав назву "Квінніс" і став дуже популярним серед жінок.

Однак, через надто теплі зими попит на ковзани почав знижуватись наприкінці ХІХ століття. Через суперечки із Йоганнесом де Йонгом Р.Мзном, співдиректором фабрики, Ґерт Руйтер покинув Аккрум і у 1901 році очолив кузню на Sint Jansstraat у місті Болсвард. А згодом побудував завод G. S. Ruiter, Bolsward. Основною продукцією, яку там виготовляли, були конструкції для мостів; а от ковзани виробляли як супутній товар.

Ґерт Руйтер помер 1915 року. Через відсутність спадкоємців, адже його син Дірк був мобілізований на фронт (тривала Перша світова війна), завод довелося закрити. Після завершення війни Дірк Руйтер почав виготовляти ковзани у колишній кузні на Sint Jansstraat (1918). Бізнес проіснував до смерті Дірка у 1940 році.

Нагадаємо, у селі Маниківці, що у Деражнянській громаді, урочисто відкрив двері музей подільської вишивки і побуту.