Жителям Хмельниччини нагадали як діяти, коли побачили підозріло-небезпечний предмет

depo.ua

Періодично випадки виявлення підозрілих предметів трапляються в області. Нещодавно на вулиці Кам'янецька неподалік Хмельницького міськрайонного суду вибухотехніки з кінологами перевірили підозрілий та ймовірно вибухонебезпечний предмет.

Поліцейські, передає Depo.Хмельницький, підготували декілька корисних порад як діяти, якщо ви виявили підозрілого предмету:

- негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку;

- звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 метрів;

- слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку.

- терміново повідомити про знахідку правоохоронців та аварійні служби за номерами 101, 102 та дати максимально детальний опис виявленого предмету і ситуації, що склалася.

- за можливості позначити місце виявлення предмету за допомогою підручних засобів;

- запам’ятати та, за можливості, зафіксувати обставини виявлення предмета, час виявлення, місце розташування, його зовнішній вигляд, характерні ознаки. Звернути увагу на осіб, які можуть бути причетні до залишення виявленого предмету, запам’ятати їх прикмети. Для надійної фіксації важливої інформації доцільно застосовувати засоби фотографування за їх наявності;

- обов’язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних або піротехнічних служб та особисто передати фахівцям інформацію щодо виявленого предмету.

При тому, категорочно заборонено:

- торкатися вибухонебезпечного або підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводити будь-які маніпуляції з ним;

- будь-яким чином впливати на предмет, піддавати його механічному, термічному, акустичному, світловому або іншому впливу;

- самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи;

- намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет;

- використовувати поруч з предметом відкритий вогонь, палити, застосовувати електронагрівальні прилади;

- користуватися поруч з предметом засобами радіозв’язку, мобільними телефонами та іншими приладами, що передають радіосигнали.

Нагадаємо, біля катедрального собору у Тернополі знайшли підозрілий предмет, з якого стирчали дроти. Поліцейські знешкодили небезпеку та розшукують зловмисника, що залишив пакунок на лавці.