На Хмельниччині завершили сівбу ранніх зернових культур

UA: Cуспільне мовлення

Посівна кампанія на Хмельниччині триває. Наразі аграрії виконали 83% робіт від запланованих. Сівбу ранніх зернових культур в області повністю завершено. Їх аграрії висіяли на площі 82 тисячі гектарів.

По це повідомив начальник Хмельницької військової адміністрації Сергій Гамалій.

За словами чиновника, на Хмельниччині продовжується посів соняшника, кукурудзи на зерно, сої, картоплі та овочевих культур. За сприятливих погодних умов, аграрії області планують завершити усі посівні роботи до 20 травня.

Що відомо Аграрії Хмельниччини збільшують площі під сівбу сільгоспкультур. Цьогоріч планують засіяти 1 мільйон 207 тисяч гектарів, що на дві тисячі гектарів більше, аніж минулого року. Про це Суспільному сказав начальник управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин в Хмельницькій області Олег Омелянюк. З його слів, станом на 19 квітня, агропідприємства забезпечені на 96 відсотків насінням, мінеральними добривами та засобами захисту рослин. На 72 відсотки паливно-мастильними матеріалами. "На платформі https://agrostatus.org/ аграрії можуть внести свої дані щодо статусу готовності до посівної кампанії. Мета платформи - з'ясувати, які потреби мають аграрії для успішного старту посівної, а також допомогти ці потреби покрити за рахунок державних коштів та міжнародної підтримки", - сказав Сергій Гамалій. 250 насіннєвих наборів роздали внутрішнім переселенцям у межах проєкту "Посівна кампанія для внутрішньо переміщених осіб у Хмельницькій області". Про це розповіла голова правління громадської організації "Центр стратегічних ініціатив" Наталія Шмурікова. Набори насіння можна отримати безкоштовно, їх закупили за кошти британської організації. Роздають такі набори двох видів: "Маленький складається із 25 насіннєвих наборів основних городніх культур: це буряк, морква, помідори, огірки, кабачки, патисони. А великі - 31 позиція основних культур.