В одному з лісництв Хмельниччини квітне «аристократка» рослинного світу

День за днем

У Пархомівському лісництві ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» кілька років тому працівники створили дендропарк, де висадили різноманітні екзотичні кущі та дерева: різні види туй, ялівців, магнолій та барбарисів. Наразі тут розквітла магнолія, яка неабияк радує око своїми ефектними великими квітами. Топ-5 фактів про цю «аристократку» рослинного світу: Квітка магнолії на дотик є теплою. Це добре відчувається вранці, коли надворі ще прохолодно. Підтверджено, що температура всередині квітки магнолії майже на 10°С вища за температуру довкілля. Для рослин це не властиво. Наукового пояснення цьому допоки немає.

Батьківщина цього незвичайного квітки-дерева — Північна Америка, Японія, Китай, Індонезія. До настання льодовикового періоду магнолія була поширена і в лісах середніх широт.

Забарвлення квіток магнолії сильно залежить від погодних умов. Чим тепліше перед початком і в період цвітіння, тим інтенсивніше забарвлення квіток магнолії.

Оскільки магнолії з’явилися багато мільйонів років тому, бджіл ще не було. Тому квіти цих рослин пристосовані до запилення за допомогою жуків: плодолистки досить жорсткі, щоб уникнути пошкодження або поїдання жуками.

За переказами, якщо дівчина побачить квітучу магнолію, — вона впродовж року вийде заміж, причому, вдало. За повідомленням Хмельницького обласного Управління лісового

та мисливського господарства