Католицькі єпископи відкриють під Хмельницьким Центр лікування воєнних травм

Сайт Є

У Хмельницькій громаді з'явиться перший в Україні католицький Центр лікування воєнних травм. Його планують відкрити вже восени цього року в приміщенні Вищої духовної семінарії Святого Духа, яка переїжджає в обласний центр з міста Городок. Про це повідомляє портал CREDO.

Зазначається, що наразі на місці майбутньої семінарії ще тривають будівельні роботи. А створення такого закладу на її базі — це ініціатива єпископів Кам’янець-Подільської дієцезії. Тут планують здійснювати психологічну реабілітацію постраждалих від воєнних дій.

За словами отця Олександра Халаїма, який є радником у створюваному проєкті, наразі вирішується питання, кому саме допомагатимуть: дітям, котрі постраждали від бойових дій, чи військовим, які проходять лікування або повернулися з війни.

«Маємо зрозуміти, що на цей час актуально, в якому напрямку рухатися, знайти фахівців. Бо якщо в нашій Хмельницькій області є декілька реабілітаційних центрів для військовослужбовців, то ми тоді будемо працювати з дітьми та їхніми родинами», — каже священник.

Отець Олександр розповів, що проєкт фінансують добродії з Польщі, з Канади, а також міжнародна благодійна організація «Допомога Церкві в потребі». У червні ця асоціація має надати транш у 500 тисяч євро, а також допоможе оснастити центр необхідним медичним обладнанням.

Наразі в семінарії ще тривають роботи, але отець сподівається, що у вересні-жовтні Центр уже можна буде запустити і зробити перший заїзд для тих, хто найбільше потребує психологічної чи психотерапевтичної допомоги.

Читайте також: Запустили безкоштовну інтернет-платформу психологічної підтримки для українців, які страждають від війни