У Хмельницькому відбулась виставка-ярмарок садівництва та городництва

UA: Cуспільне мовлення

Виставка-ярмарок садівництва та городництва відбулась в Хмельницькому біля міського пляжу. Як розповіла Суспільному начальниця міського управління торгівлі Руслана Сідлецька, продаж городини та квітів вирішили організувати, оскільки в цьому році населення більше уваги приділило садівництву через війну і з’явився попит на такі товари.

Від ранку на міському пляжі – людно серед квітів, розсади, декоративних рослин та саджанців дерев. Хмельничанин Андрій купив картоплю в розсаді.

“Я купив лікувальну картоплю. Її можна вживати людям, в яких цукровий діабет, хвора печінка. Вона дуже корисна”, - розповів чоловік.

При вході на ярмарок городину та квіти сьогодні продають працівники та учні Хмельницького вищого професійного училища №11. За словами заступниці директора Лілія Ольхової – родзинкою їхніх товарів є мікрозелень, яку вирощують тепличним способом – без землі, на кубиках з мінеральної вати. Зелень, до прикладу, пшениця або горох, в теплиці проростає за короткий час і її можна вживати сирою, як салат чи петрушку. Далі в рядах на ярмарку – декоративні рослини. Продавець Сергій сьогодні пропонує хмельничанам самшит.

“Цією рослиною можна прикрашати подвір’я. Воно вічнозелене, хоч зима, хоч літо. Формується вона з маленької гілочки. Наступного року вона залишається така сама, тільки пускає коріння, - говорить продавець самшиту.

Ще один продавець, Артем, має власний магазин квітів. Сьогодні чоловік виставив на продаж квіти у вазонах – петунії, сульфінії, пеларгонії.

“Це – однорічні квіти, які зазвичай ставлять вдома для декору. Вони привертають увагу та підіймають настрій. Також в нас є фуксія. Зараз вона ще маленького розміру, а коли виростає - в них дуже гарний цвіт”, - каже продавець.

Зі слів Артема, зараз, за два з половиною місяці війни, попит на вазони набирає обертів – люди посадкою квітів хочуть підняти собі настрій та відволіктися від проблем. За словами начальниці міського управління торгівлі Руслани Сідлецької, ярмарок садівництва і городництва планують проводити щороку, в цьому році також будуть тематичні ярмарки восени.

Читайте також Вступ до вишів за мультипредметним тестом: як він відбуватиметься на Хмельниччині. Розмістити вакансію чи знайти роботу: на Хмельниччині запустили чат-бот.