Небезпека паводків на Прикарпатті: влада, ДСНС та Дністровське БУВР розробляють спільний план дій

Як вже повідомляла ПІК, відбулося обговорення складної ситуації в екологічно небезпечному районі Калуша. Мова йшла по Домбровський кар’єр.

Разом із тим, народні депутати, а також учасники виїзного засідання обговорили проблему ризиків затоплення на Прикарпатті, зокрема, в контексті впровадження протипаводкової директиви (2007/60/ЄС).

«Руслоочисні роботи для нашої території є надважливими. Ці роботи мали фінансуватися на протязі останніх років. Але профінансовано нуль відсотків. Зараз внесений законопроект депутатами від Прикарпаття про проведення руслоочіних робіт. Надважливий закон для всього карпатського регіону, тож сподіваюся, що за нього проголосують», – наголосив під час свого виступу начальник Дністровсьокого БУВР Роман Михайлюк.

Він повідомив, що 10 червня в Івано-Франківську відбулася Басейнова рада на якій був презентований план ризиків затоплення в басейні Дністра.

«Є визначено території із потенційними ризиками. На жаль, маємо шість таких ділянок річок. Мова йде про Бистриці Солотвинську та Надвірнянську, а також 15-кілометову зону після їхнього злиття», – зазначив Михайлюк.

Своєю чергою, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Андірй Ярмольський розповів про те, що на сьогоднішній день створено робочу групу, яка проаналізувала найбільш небезпечні місця, де існує ризик затоплень та руйнування дамб, тощо.

«Ми склали першочерговий план дій, відтак нам дуже важлива співпраця із комітетом Верховної ради в цьому напрямку. Я думаю, що позитив в цьому плані буде. Надіюся, що ближчим часом, протягом місяця, ми зможемо презентувати певні заходи і кошториси, відтак опісля можна буде приступати до робіт», – зауважив заступник голови ОДА. .

«Я закликаю вас консолідувати ваші зусилля разом із ДСНС, щоб була координація задля визначення небезпечних зон», – додав народний депутат від Прикарпаття Едуард Прощук.