Завершилося засідання екологічного комітету ВР на Прикарпатті: про що домовилися (ФОТО)

Як вже повідомляла ПІК, відбулося обговорення складної ситуації в екологічно небезпечному районі Калуша.

Зокрема, щодо попередження та подолання техногенних катастроф на прикладі Калуського гірничопромислового комплексу.

«Ми давно організовують це засідання. Я хочу подякувати зі слів вдячності. Ми підняли три вкрай важливі питання – лісова галузь, питання техногенної катастрофи, яку побачили наживу члени комітету. Тут є загрози трансконрдонного характеру. Були занесені дуже багато пропозицій. Зокрема, до ради РНБО щодо їхнього втручання в це питання. В частині інпаментаціі протипаводкової ініціативи також зроблено пріоритетні корки, розглянути важливі пропорції. Ресурсі відповіді є», – зазначив Елуард Прощук.

«Стосовно Домбровського кар’єру, я чітко розумію цю проблему, адже ми маємо щось подіне на Криворіжжі. Ми намітили шляху, які повинні зараз реалізувати, адже наразі є всі можливості. Є народний депутат, який знає цю проблем і він не здасться. Але це потрібно робити системно», – наголосила нардеп Криворучко.

Свою черговою, представник фонду Держмайна зауважив, що проблема має локальний та регіональний характер, оскільки розсоли можуть забруднювати підземні води.

«Ми вдячні екологічному комітету за діяльність і потягну. Ми бачили незаконні дії, зараз треба відновити справедливість».

Резюмувала засідання Голова всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко:

«Це питання надскладне і комплексне. Сьогодні я бачу чіткі наміри державних органів йти шляхом розв’язання цієї проблеми. Тогда в одному місці зроби правильно, щоб державна захистила інтереси громадян. Можливо ми тоді побачимо, шо Україна рухається зеленим курсом, який є в Європі. Сьгодні абсолютно також дуже важливо тема щодо проведення протипаводкової роботи. І саме позитивні те, що це засідання відбулося на місцях, а не в кабінетах в Києві».

Участь у брифінгу взяли:

Прощук Едуард – народний депутат, голова підкомітету з питань охорони й раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища

Тетяна Тимочко – голова Всеукраїнської екологічної ліги

Олена Криворучкіна – заступник голови екологічного комітету

Кудін Денис Ігорович – перший заступник голови Фонду держмайна України