У прикарпатських спорткомплексах не проводять чемпіонатів Європи і світу. В ОДА пояснили причини

На Івано-Франківщині є щонайменше три спортивні комплекси, на яких спортсмени можуть чи могли б готуватися до чемпіонатів Європи, світу, Олімпійських ігор. Це — стадіон університету нафти і газу у Франківську, басейн H20 в Коломиї, а також трампліни для стрибків на лижах у Ворохті. Одначе, жодне з тренувальних місць не облаштоване як слід.

Про те, що необхідно, аби вдосконалити спортивні споруди для підготовки чи проведення міжнародних змагань на Прикарпатті, і які труднощі виникають із цим, Суспільному Карпати розповів начальник обласного управління спорту Орест Оклієвич.

Приміром, на стадіоні Івано-Франківського університету нафти і газу потрібно дооблаштувати розминочну зону, позаяк це — вимога Міжнародної федерації легкої атлетики. Тоді ж, зі слів Ореста Оклієвича, він матиме другу категорію стадіонів, і там навіть можна буде проводити чемпіонати Європи і світу.

"На розминочну зону вже є проєктно-кошторисна документація. Вона коштує 12,5 мільйона гривень. Проєкт подаватимуть у Держфонд регіонального розвитку, щоб на завершення цього об’єкта надали гроші з держбюджету. Цього року фонд не підтримав цей проєкт", — каже Оклієвич.

Ще одне місце, яке годиться для тренувань, – басейн H2O у Коломиї: "На жаль, зараз він не будується, тому що на підрядника відкрито кримінальне провадження. Коли це закінчиться – нам невідомо. Сподіваємося, що він буде збудований".

Крім того, каже начальник обласного управління спорту, у Ворохті реконструюють трампліни, аби вони відповідали сучасним вимогам. Там до чемпіонатів України готуються трампліністи і лижні двоєборці. За словами Ореста Оклієвича, це — єдині трампліни в Україні і вони також наближено відповідатимуть міжнародним стандартам.

"Наступного року буде зимова Олімпіада. І ми матимемо учасників, зокрема у лижному двоєборстві та стрибках на лижах із трампліна. Це — складні роботи. Зараз ми робимо гору на приземлення, там буде сучасне штучне покриття, – розповідає Оклієвич. – Стара гора не відповідала сучасним нормам. До осені плануємо застелити її сучасним покриттям".

Він стверджує, що на реконструкцію вже витратили чотири мільйони гривень. Проєкт подаватимуть у Фонд регіонального розвитку, адже є багато роботи і потрібне фінансування.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини