У Франківську через окремих боржників мешканці усього будинку залишились без світла (фото)

19 липня в Івано-Франківську мешканці багатоповерхівки на вулиці Нова, 5 перекрили автошлях на перетині вулиць Незалежності-Угорницька.

Вони вимагають відновити електропостачання у будинку, пишуть Версії з посиланням на Суспільне Карпати.

Електроенергію в будинку, в якому немає газопостачання, вимкнули приблизно о 18 годині. Згодом мешканці будинку перекрилии дорогу на перехресті вулиць Незалежності-Угорницька. Люди ходять пішоходним переходом і не пропускають автомобілі, натомість пропонують водіям скористатися об’їзними шляхами. Зі слів депутата міської ради Віталія Мерінова, будинок на вулиці Нова, 5 перебуває на балансі 63-го котельно-зварювального заводу. Відтак спершу мешканці платять за електроенергію заводу, а звідти гроші перераховують у “Прикарпаттяобленерго”. “Зараз триває процес, з ініціативи міської влади, з переходу мешканців на прямі розрахунки. Вони виготовляють всю докуменацію, виконують технічні умови. Це довготривалий процес, – розповідає Віталій Мерінов. – Натомість “Прикарпаттяобленерго” вдається до радикальних дій для того, щоб повернути гроші з боржників. На дев’ятому поверсі одна з квартир винна більше 100 тисяч гривень за постачання електроенергії”. Зі свого боку, мешканка будинку Євдокія каже, що гроші на необхідні роботи люди здали: “Ми здавали гроші тоді, коли були на нараді з “Прикарпаттяобленерго”. Ми зібрали 300 тисяч гривень за тиждень. Люди всі гроші здали. Потім почали якісь роботи робити, половину зробили, а половину не зробили. Ми писали заяви, але тепер ніхто нічого не робить. Роботи зупинилися без попередження”.

Жінка також стверджує, що боржників у будинку немає. “Вони кажуть, що через боржників, але в нас боржників нема. Більш ніж 75 % — заплатили. 18 година, люди приходять з роботи, в нас газу нема, одне світло. І все, нема ні як їсти зварити. Ніхто не реагує, — мовить Євдокія. — Що нам робити? Хай би влада поставила на наше місце. В нас один вихід – перекрити дорогу і не пускати. Як так над людьми знущатися, в нас слів немає про нашу владу, для людей нічого не хочуть зробити, ніхто не цікавиться”. Інша ж жителька будинку Галина Чижик каже, що світло в будинку вимкнули навмисно, через боржників. На перекриття дороги вийшли ті, хто усе оплачує вчасно: “В нас у будинку є сім’ї, які мають борги. Але в кожній сім’ї є свій лічильник. Якби пішли і виключили світло тим боржникам, то нема нічого проти. Але, якщо я плачу за світло, в мене маленька дитина, як я можу пояснити дитині, якщо вона їсти хоче, а я не можу загріти?”

Зі слів Галини Чижик, мешканці будинку 12 років намагаються перевестися на оплату “Прикарпаттяобленерго”. “Може, і неправильно, що ми це робимо, але нас змушують. Нас не чують. Ми платимо на завод гроші, нас чомусь не можуть перевести на обленерго, 12 років ми пробуємо перейти. А тепер ми здали гроші, щоб зробили роботи з переведення. Але ще якась проблема із паперами”, — розповідає жінка. Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!