Прикарпатські держслужбовці склали іспит на знання української мови

Екзамен на рівень володіння українською мовою для держслужбовців та охочих здобути громадянство вперше відбувся в Івано-Франківську. Іспит складали восьмеро людей, які планують працювати на державних посадах.

За словами заступника директора обласного центру підвищення кваліфікації Любомира Бойчука, іспитові майданчики створили у 13 містах України, у перелік яких увійшов й Івано-Франківськ. Тестування проходитиме тричі на день: о 9:30, 12:30 та 15:30.

Прикарпатка Яна Валіцька планує працювати на державній роботі, тому їй потрібен сертифікат, який підтверджує знання української мови. Напередодні іспиту дівчина пройшла пробне тестування та переглянула правила з української мови.

Іспити відбудуться 20, 22, 27 та 28 липня. Тривалість екзамену на визначення рівня володіння державною мовою становить приблизно 2 години. Адміністратор та інструктор Роман Шкварла стежить за дотриманням правил та допомагає. Перед початком тестів він провів інструктаж для учасників.

Іспит складається з двох частин: письмової та усної. Виходити з аудиторії можна, однак час відсутності зараховується до загального. Поставити на паузу чи зупинити тестування неможливо.

"Дуже важливо в кожній частині натиснути кнопку "Завершити іспит", доки час не сплив. Після виконання кожного тестового завдання обов’язково натискайте кнопку "Зберегти відповідь". Тоді ви побачите повідомлення, що система прийняла вашу відповідь. Крім того, можна змінювати відповіді і відправляти їх повторно", — говорить Роман Шкварла.

"За 15 днів люди мали б отримати у своїх особистих кабінетах результати. Бо одні тести одразу машина перевірить, а другі перевірятиме людина. Ну і аудіозаписи з говорінням теж хтось буде слухати. Тому на це потрібен час, — розповів Любомир Бойчук. — Там є ще така особливість, що якщо людина не склала іспит, не набрала необхідної кількості балів, то повторно можна здати екзамен за 4 місяці".

Отриманий сертифікат про рівень володіння українською мовою є безстроковим.

Що відомо Верховна рада 25 квітня 2019 року ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Президент підписав його 15 травня 2019 року. З 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати сертифікат можна буде за результатами саме цього іспиту. Основне призначення спеціального іспиту – виявити рівень володіння українською мовою особами, які претендують на обрання чи призначення на посади й зобов’язані застосовувати українську мову під час виконання службових обов’язків. Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини