Підприємство "Карпати" презентувало професії на ярмарку вакансій

За час послаблення карантину кількість безробітних в Івано-Франківську зменшилася на понад 40 %. Про це кореспондентці Суспільного Карпати повідомила керівниця Івано-Франківського міського центру зайнятості Юлія Вінтоняк.

За її словами, зараз на обліку в міському центрі зайнятості перебуває понад 2 000 безробітних франківців. Щоб допомогти їм знайти роботу, а роботодавцям — нових працівників, центр влаштовує презентації підприємств. 21 липня для франківців свої вакансії презентували працівники державного підприємства "Карпати".

Під час ярмарку вакансій працівники "Карпат" відвідувачам показували, як виготовляють електричний джгут для автомобілів, а частинку цього джгута люди могли зробити самостійно.

Антоніна Мула зараз шукає роботу. Сьогодні дівчина побувала на двох практичних локаціях. Каже, те, що спробувала, їй сподобалося.

"Пробувала дещо. У мене виходить, бо маю зір хороший. Мені сподобалося і я думаю, що буду проходити співбесіду на підприємстві", — сказала Антоніна Мула.

В’язальницею джгутів та кабелів на декілька хвилин сьогодні стала Тетяна Іванюк. Жінка розповідає, що їй сподобалася презентація. Однак проходити співбесіду для того, щоб працювати на підприємстві, не буде.

"Тут є робота по змінах, є нічні зміни. Я є не дуже молода людина, для мене це трішки важко. І ще друге питання – це є дуже дрібна робота, відчуваєш себе якоюсь дитиною, ніби складаєш LEGO", — говорить Тетяна Іванюк.

Як виглядає джгут для автомобіля, який виготовляє ВО "Карпати", та як його створюють, сьогодні показував інструктор виробничого навчання Богдан Слюсар. Чоловік розповідає, що процес роботи виглядає важким тільки на перший погляд. Щоб переконатися в цьому, він дозволяє відвідувачам самостійно зробити частини проводки для автомобіля.

"Ми маємо показати нашим майбутнім працівникам, претендентам на роботу те, з чим вони будуть працювати, щоб вони орієнтувалися. Бо дуже часто бувають працівники, які приходять і кажуть, що з цим ніколи не стикалися. Цього ніде не навчають, вони бояться навіть підійти до цього робочого місця", — розповів Богдан Слюсар.

Сьогодні працівники ВО "Карпати" презентували дві вакансії — в’язальника схемних джгутів та оператора верстатів. На підприємстві зараз працюють майже 4 тисячі людей. За словами начальниці бюро з підбору персоналу Юлії Пристай, підприємству потрібно сформувати базу потенційних працівників.

"Ми працюємо, фактично, на заміщення звільнених працівників і формуємо такий собі поточний резерв. Ми мусимо планувати, бо в нас є люди, які звільняються, виїжджають за кордон, є різні сімейні обставини. Щоб ми собі могли тримати руку на пульсі, бо сьогодні це може бути 5 людей, а завтра — 10. Щоб ми мали своєрідну базу кандидатів, щоб могли вчасно замінити тих людей, які звільняться", — зазначила Юлія Пристай.

Людей, які шукають роботу, на ярмарок вакансій запросили представники Івано- Франківського міського центру зайнятості. Зараз на обліку в центрі перебуває 2 100 людей, розповідає керівниця установи Юлія Вінтоняк . За її словами, кількість людей, які шукають роботу, зменшилася.

"Відколи послабили карантин, відколи дали можливість роботодавцю працювати, відкритися, то, відповідно, зменшилася кількість безробітних з 3 500 до 2 000. Це є суттєво", — каже Юлія Вінтоняк.

Найбільший попит серед роботодавців – на працівників робітничих професій, каже Юлія Вінтоняк. Найважче знайти роботу для людей з вищою освітою, до прикладу, держслужбовцям розформованих підприємств. Однак, за її словами, центр зайнятості може допомогти опанувати людям нову професію або ж підвищити кваліфікацію.

Читайте також У порівнянні з 2019-м роком, кількість безробітних прикарпатців минулого року зросла на 55 % У Франківську 320 людей отримають допомогу від центру зайнятості Стало відомо, які професії на Прикарпатті були найзатребуванішими Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини