Молодь Івано-Франківська розпочинає всеукраїнський діалог до Дня Миру

16 вересня вперше в Україні та Івано-Франківську киргизький культурний центр “КУДУК” та організація “Театр змін” презентують перформативну виставу “Акорд” із наступним залученням глядачів та обговоренням цінностей миру та прав людини. Місце проведення: Парасольковий цех заводу Промприлад. Початок вистави 17.30.

17 вересня вистава відбудеться в Долині, місце проведення: Долинська Районна Організація Всеукраїнського Товариства “Просвіта”.

23 вересня пройде Відкритий діалог з громадою Івано-Франківська про можливості та засоби миробудування на всіх рівнях життя.

25 вересня в міському парку Долини пройде дебатний турнір та Відкритий діалог з жителями громади.

Також цьогоріч продовж двох місяців в багатьох громадах України відбудеться всеукраїнський діалог та солідарні дії.

Активістки та правозахисники розпочнуть публічне обговорення на тему:

- взаєморозуміння і поваги між різними соціокультурними групами,

- дотримання прав людини в постпандемічному світі,

- згуртованості в громадах: підтримки ветеранів АТО/ООС, внутрішньо переміщених осіб, реінтеграції громадян України, що вимушено залишаються на окупованих територіях,

- спільної відповідальності за майбутнє екосистеми Землі.

У минулі роки до солідарних дій долучилося понад 80 організацій та ініціативних груп з усіх регіонів країни. Вони проводили флешмоби, лекції, перфоманси, кінопокази, велопробіги та багато інших цікавих подій.

“День миру в Україні — про соціальну згуртованість, благополуччя та безпеку в громаді, — вважає освітня активістка зі Львова Юлія Любич, — якщо люди в вашому будинку, на вашій вулиці, в вашому місті, по всій країні навчаться мирно вирішувати конфлікти, буде зміцнено нашу з вами безпеку, а згодом й добробут”.

Що планується цього року

У 12 українських містах відбудуться діалогові акції під відкритим небом. За спільним столом зберуться громадські активістки, ветерани АТО/ООС, переселенці, представниці місцевих органів влади, небайдужі мешканці міст. Організує діалоги мережа громадських ініціатив та окремі активні громадяни, що розбудовують демократичне суспільство в Україні.

Також у шести містах пройде перформативна вистава “Акорд”, яку організовують киргизький культурний центр “КУДУК” та організація “Театр змін”. У виставі досліджується проблематика війни та відбиток, який вона несе. Головна героїня Діана Рахманова народилася в Таджикистані. Вона втратила через війну свій дім, сім'ю, любов, бо виросла в дитячому будинку як і десятки тисяч інших хлопчиків та дівчаток, які втратили своїх батьків. Після тривалого переосмислення вона поставила свою першу виставу, щоб розповісти людям про цінність миру.

“День Миру в Україні — про мирне та справедливе суспільство. Під час російсько-української війни на Донбасі загинуло понад 12 тисяч українців та українок. А більш ніж 1,5 мільйони людей втратили свій дім, роботу, друзів. Ветерани, медики, волонтери та активісти досі гинуть на передовій за те, щоб ми з вами жили в мирному суспільстві”, -— говорить Дмитро Кузнєцов, тренер з реінтеграції ветеранів АТО/ООС та членів їхніх сімей.

Де проводитимуться події до Дня миру

Освітні та культурні події відбудуться по всій країні: від міста Тячів на кордоні з Румунією та Угорщиною до Біловодська на Луганщині. Вже відомо, що змістовні обговорення, конструктивні дискусії та пошук спільних рішень організують активісти в Батьово, Вінниці, Долині, Івано-Франківську, Тячеві, Чернівцях на заході, Запоріжжі, Мелітополі, Новій Каховці на півдні, Біловодську, Лисичанську та Слов’янську на сході. Молоді люди з цих міст візьмуть участь в миротворчому діалозі як на рівні громади, так і на міжрегіональному рівні.

“День Миру в Україні — про формування європейських цінностей, розбудову демократії та соціальної інклюзії, — впевнена активістка з Донеччини Марія Келій, — нам як ніколи потрібно підтримувати курс на європейську інтеграцію. Це захистить нас від військової агресії та зміцнить економічну стабільність країни. А згодом допоможе реінтегрувати людей, що залишилися на окупованих територіях”.

Як можна долучитись

Якщо ви відчуваєте в собі сили підтримувати мир у громаді, країні, світі, долучайтесь до солідарних дій. Запрошуйте своїх подруг й друзів, місцевих активісток й волонтерів, громадські організації та органи місцевого самоврядування до організації подій до Дня миру у ваших громадах. Пишіть на team@stan.org.ua, щоб отримати консультацію, просвітницькі матеріали, яскраві стікери та комплексну інформаційну підтримку. Не вагайтесь та заповнюйте форму.

“День Миру в Україні — про критичне мислення, відповідальність та самозарадність, — вважає правозахисник з Івано-Франківська Ярослав Мінкін, що навчається в Швейцарії на миротворчій програмі, — спланована дезінформація проти України та демократичних цінностей все сильніше уражає українську молодь. Щоб зупинити цей негативний вплив ми всі маємо навчитися критично мислити. Свідома ухоробрена молодь буде діяти на захист демократії та миру в Україні”.

Хто організовує День Миру в Україні

Заходи до Дня Миру в Україні проводяться Молодіжною організацією “СТАН” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Партнерами проєкту виступили фундації “CRISP — Conflict Transformation and Civic Education” (Берлін) та “Імпульс UA” (Запоріжжя), культурний центр “Кудук” (Бішкек), незалежне видання “Заборона Медіа” (Київ), громадські організації “Театр змін” (Київ), “Простір молоді” (Ужгород), “MLT Museum pluss” (Мелітополь), “Наш формат” (Біловодськ), “Іноваційна освіта Закарпаття” (Батьове), “Вік щастя” (Слов’янськ), “Кроки до майбутнього” (Чернівці), “Арт Хата” (Вінниця), Молодіжна рада Долини (Долина), Молодіжна рада Тячівської ТГ (Тячів), вільний простір “Світло культури” (Лисичанськ), молодіжний простір “Zdybanka” (Батьове), молодіжний хаб “BULB” (Тячів), відділ культури і туризму Новокаховської міської ради, Мелітопольський краєзнавчий міський музей, Лисичанський палац культури. Щодня до нас доєднюються все нові та нові організації, установи та активісти.

“День Миру в Україні — про захист планети, переробку відходів, відновлення біорізноманіття, — думає культурна діячка з Коломиї Соломія Зінець-Мацишин, — зміна клімату призводить до жахливих катаклізмів та стихійних лих. Повені та засухи вражають наші врожаї, руйнують наші дома. Захист екології, боротьба за переробку відходів та об’єднання всіх зусиль громади врятує життя майбутніх поколінь”.

Широке проведення Міжнародного дня миру в Україні в 2021 році ініціювала Молодіжна організація “СТАН” (Україна) та освітня ініціатива “Free ІТ” (Бєларусь) — учасники програми діалогу та співробітництва в рамках проєкту БДІПЛ ОБСЄ "Просування людського виміру безпеки в Україні". Думки та інформація, висловлені учасниками програми, не обов'язково відображають політику та позицію ОБСЄ.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram. Завжди цікаві новини!