Калуська громада ризикує втратити 2,9 млн гривень на реконструкцію водопроводу

Аукціон відбувся 22 червня. Документи на участь у ньому подали п’ять компаній. Найменшу ціну — 4 млн 299,9 тис. гривень запропонувало ТОВ «Кулев-інвест» з Івано-Франківська, інформують "Вікна".

Проте переможцем тендеру визнали ПП «НАКО ІНВЕСТ» — компанію, яка запропонувала найвищу ціну на аукціоні — 5 млн 499,390 тис. гривень. Решті учасників кваліфікаційна комісія замовника — управління будівництва та розвитку інфраструктури — відмовила.

9 липня ТОВ «Кулев-інвест» подало скаргу на порушення процедури закупівлі та рішення замовника до Антимонопольного комітету України. 22 липня відбулося засідання колегії з оскарження публічних закупівель Антимонопольного комітету України, на якому розглянули скаргу ТОВ «Кулев-інвест». Колегія постановила: зобов’язати управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Кулев-інвест» та рішення про визначення ПП «НАКО ІНВЕСТ» переможцем за процедурою закупівлі.

16 серпня відбулося засідання тендерного комітету управління будівництва та розвитку інфраструктури з кваліфікації тендерної пропозиції ТОВ «Кулев-інвест». Пропозицію визнали такою, що відповідає вимогам тендерної документації та повідомили про намір укласти договір на виконання робіт другої черги з реконструкції аварійної ділянки водопроводу на вул. Ринковій з ТОВ «Кулев-інвест» вартістю 4 млн 299,9 тис. гривень. Терміни виконання робіт — до 1 жовтня 2021 року.

Проте станом на 13 вересня переможця торгів немає. Раніше процедуру закупівлі знову було заблоковано: цього разу скаргу в Антимонопольний комітет подало ПП «НАКО ІНВЕСТ». Підприємство вважає визначення переможцем торгів ТОВ «Кулев-інвест» неправомірним та просило Антимонопольний комітет зобов’язати управління будівництва і розвитку інфраструктури скасувати рішення про визначення переможцем торгів ТОВ «Кулев-інвест». Скаргу прийняли до розгляду 26 серпня. А вже 7 вересня колегія з оскарження публічних закупівель Антимонопольного комітету України своїм рішенням постановила: зобов’язати управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради скасувати рішення про визначення ТОВ «Кулев-інвест» переможцем закупівлі з реконструкції водопроводу на вул. Ринковій (друга черга).

Яким чином колегія АМКУ спочатку визнала відхилення пропозиції ТОВ «Кулев-інвест» неправомірним (а зауваження управління будівництва та розвитку інфраструктури до його документації — необґрунтованими), а згодом — прийняла діаметрально протилежне рішення? Річ у тім, що ПП «НАКО ІНВЕСТ» у своїй скарзі вказало на інші недоліки документації попереднього переможця торгів.

Зокрема, в скарзі ПП «НАКО ІНВЕСТ» вказано на те, що ТОВ «Кулев-інвест» не подало довідку з банку, яка підтверджує отримання коштів під грошове покриття банком-гарантом (АМКУ проаналізував документацію і констатував, що підстави для задоволення скарги в цій частині відсутні), що директор ТОВ «Кулев-інвест» підтвердив лише відсутність судимості за вчинення злочину, а не кримінального правопорушення (рішення по цьому пункту аналогічне –— підстави для задоволення скарги відсутні). Утім, порушення виявили по останньому, третьому, пункту скарги. У ньому йшлося про те, що ТОВ «Кулев-інвест» не підтвердило в повному обсязі обладнання, яке передбачене кошторисом (в кошторисі учасника вказана пересувна електростанція потужністю 12 кВт, а в довідці вона відсутня, вказано лише про пересувну електростанцію меншої потужності (8,3 кВт). З цього пункту скарги колегія АМКУ констатувала наявність невідповідності в документах. Також у рішенні АМКУ вказано на те, що замовник (управління капітального будівництва) мав розмістити повідомлення про невідповідність у документації і дати ТОВ «Кулев-інвест» 24 години з часу оприлюднення повідомлення на виправлення невідповідностей. Проте цього зроблено не було. Відтак саме замовник порушив вимоги законодавства, що, як визначила колегія АМКУ, порушило права і законні інтереси скаржника (ПП «НАКО ІНВЕСТ»).

Термін оскарження цього рішення колегії спливе лише за місяць. Уже очевидно, що до жовтня переможця тендеру не буде, а отже до початку опалювального сезону реконструкцію водопроводу не завершать. Далі такі роботи будуть неможливими.

По суті зараз є два варіанти: або оголошувати новий тендер, або знову визнавати переможцем ПП «НАКО ІНВЕСТ» (попереднє рішення замовника про визначення цього підприємства переможцем закупівлі скасували лише тому, що Антимонопольний комітет визнав неправомірним рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Кулев-інвест»).

А поки тривають розборки щодо переможця тендеру, Калуська громада ризикує втратити 2,9 млн гривень — саме таку суму у рамках розподілу видатків на соціально-економічний розвиток місту виділили з державного бюджету на реконструкція аварійної ділянки водопроводу на вул. Ринковій у Калуші. Неосвоєні впродовж бюджетного року кошти повернуться в державний бюджет, і не факт, що наступного року Калуській громаді знову виділять фінансування на цей проєкт.