Івано-Франківськ: на вулиці Миколайчука – нова схема організації дорожнього руху (фото + відео)

Цієї ночі, на замовлення Департаменту інфраструктурної політики, було проведено перший етап нанесення розмітки на всій протяжності вулиці Миколайчука.

Наразі вдалося розмітити всі осьові лінії, а саме: смуги руху загального користування, роздільні смуги, велодоріжки та зони для паралельного паркування вздовж тротуарів.

Дорожні роботи ще не завершені, і будуть тривати протягом двох-трьох наступних днів (за сприятливої погоди).

Працівники підрядної організації повинні ще: розмітити роздільну смугу;

нанести піктограми стрілок та велосипедів на відповідних смугах:

позначити початок і кінець паркувальних зон;

встановити відповідні дорожні знаки тощо. Завдяки новій організації дорожнього руху збільшилася пропускна здатність дороги на перехресті з вулицею Стуса.

При наближенні до нього на вулиці Миколайчука з’являється по три смуги руху з обох боків: для повороту праворуч, руху прямо та повороту ліворуч. Цей прийом суттєво спростить розподіл потоків та зробить проїзд перехрестя зручнішим.

Але найбільш вдале рішення було реалізоване на виїзді в сторону вул. Івасюка. Замість однієї смуги руху для повороту ліворуч тепер там буде дві такі смуги. А це збільшить пропускну здатність буквально у двічі. Отже, за той самий час в години ранкового пікового навантаження водії зможуть швидше долати це перехрестя.

Ще однією очевидною зміною стала реалізація концепції “Дорожньої дієти”:

На більшій частині вулиці для автотранспорту залишилось по одній смузі руху у кожному напрямку. Це дозволило нам облаштувати роздільну смугу посередині, в яку гармонійно вписуються лівоповоротні смуги та майбутні острівці безпеки.

За рахунок перерозподілу простору та раціонального використання ширини вулиці вдалося передбачити у цій схемі руху також і велосмуги. Особливо з огляду на те, що зараз місто немає достатньо коштів для будівництва капітальних велодоріжок. Та й не потрібно витрачати гроші, якщо можна з розумом використовувати зайвий простір на дорозі. Облаштування тут велоінфраструктури суттєво полегшить рух на двоколісному транспорті, в тому числі й на електросамокатах, кількість яких невпинно росте у нашому місті.

Велосмуги – це швидко, дешево і зручно.

ПАРКУВАННЯ Четвертим аспектом змін на вулиці Миколайчука є величезна кількість паркомісць, які нарешті будуть легалізовані та впорядковані. Мова йде про паралельне паркування обабіч проїжджої частини, що особливо актуально для ділянки від Симоненка до Стуса. Жителі Каскаду точно розуміють, про що мова. Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!