Директор “Вертикалі” Олег Лєпєнін вимагає спростувати одне речення з повідомлення про його банкрутство

Замість того щоб сплачувати борги, франківський забудівник, який офіційно в суді оголосив себе банкрутом, користуючись послугами недешевих адвокатів, намагається добитись спростування статті «Відомий забудовник, директор “Вертикалі” та “Першого віконного заводу” Олег Лєпєнін заявив про власне банкрутство».

Днями на електронну пошту “Версій” надійшла заява про спростування недостовірної інформації та надання права на відповідь від адвоката Юрія Петраша, представника Олега Лєпєніна у справі про неплатоспроможність боржника.

Згідно вимоги, відомий в Івано-Франківську забудівник, директор та засновник будівельної компанії “Вертикаль”, який оголосив себе банкрутом, намагається змусити ЗМІ забрати інформацію про мільйонні борги, які виникли в результаті діяльності ТОВ “Екстім”, згодом перейменованої “Передмістя 2000”, перед кредитором ТОВ “ФК “Левірідж”. Сума боргу наразі складає 32 926 311 грн 20 коп.

Найцікавіше, що після вивчення опублікованого матеріалу на предмет спростування, юристу вдалось віднайти лише одне речення, яке можна оскаржити.

Однак всі тези, викладені в матеріалі, є абсолютно правдивими, адже написані за результатами дослідження та аналізу офіційних документів, які є в відкритому доступі.

Розміщуємо без змін вимогу Олега Лєпєніна негайно розмістити на веб-порталі інформаційного агентства “Версії” спростування наступного змісту:

“Розміщені 17.08.2021 в інформаційному повідомленні «Відомий забудовник, директор “Вертикалі” та “Першого віконного заводу” Олег Лєпєнін заявив про власне банкрутство» відомості наступного змісту: “Олег Лєпєнін тим часом займався не поверненням боргів, а визнанням банкрутом заснованого ним підприємства, сподіваючись, очевидно, в такий спосіб відкараскатись від боргу, списавши його на ліквідовану фірму” не відповідають дійсності та є недостовірними”. Оскільки, він 28.01.2010 р. вийшов з засновників ТОВ «Екстім», яке згодом було перейменоване в ТОВ «Передмістя 2000».

Відповідь

Навіть спростування того одного речення є досить непереконливим та дискусійним з точки зору наведених аргументів.

По-перше, попри заяви Олега Лєпєніна про те, що після 2010 року він не мав відношення до «Передмістя 2000», не ініціював справу про банкрутство та не мав ні формального, ні фактичного впливу на компанію, він все ж таки фігурував та був стороною у судовій справі про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю “Передмістя 2000”. Зокрема, його грошові вимоги до ТОВ “Передмістя 2000″на суму 791.756, 03 грн були окремо внесені до реєстру вимог кредиторів. Відповідні документи є у вільному доступі в Єдиному реєстрі судових рішень. По-друге, в статті йдеться про те, що засновник “Вертикалі” Олег Лєпєнін був поручителем в кредитних угодах, укладених з “УкрСиббанком” в 2006 та 2007 роках. Саме тому свого часу Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалив стягнути з Лєпєніна за дійсними договорами поруки (№11105713000/1-п від 28.12.2006 та №11131378000/1-П від 23.03.2007) на користь ПАТ “УкрСиббанк” борг у розмірі майже 22 мільйони (21 844 465,74 грн). І саме тому фінансова компанія “Леверідж” зараз позивається до Олега Лепеніна, як поручителя, з вимогою повернути кошти за борговими зобов’язаннями. По-третє, автор статті ніде не вказував, що діючий директор БК «Вертикаль» Олег Лєпєнін мав стосунок до компанії ТОВ “Екстім”, згодом перейменованої в ТОВ “Передмістя 2000”, після 2010 року, коли він вийшов зі складу засновників компанії. Адже кредитні кошти, про які йдеться в судових документах, були витрачені ще в 2007 році.

P.S. Також цікаво, звідки у офіційного “банкрута” Олега Лєпєніна значні кошти на послуги юриста столичної адвокатської компанії MORIS GROUP? І це при тому, що середня вартість роботи в цивільному судовому засіданні таких адвокатів може коливатися в районі 70-80 доларів за годину.

Разом з тим, інформуємо, що незабаром в ЗМІ буде оприлюднена оновлена інформація про боргові зобов’язання забудовника з “Вертикалі” Олега Лєпєніна.

Адже, 13 вересня 2021 року Господарський суд Івано-Франківської області виніс ухвалу, в якій борг банкрута з 32 мільйонів виріс до майже 39 мільйонів гривень.

Невже користуючись послугами недешевих адвокатів, співзасновник “Вертикалі” Олег Лєпєнін, який недавно заявив, що є банкрутом, хоче за рахунок журналістів хоч трошки погасити свої борги? Інакше для чого він би у своїй заяві погрожував журналісту судовим позовом із вимогою щодо відшкодування завданої моральної шкоди. Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!