Брати-винахідники з Калуша збирають гроші на лабораторію з переробки сміття

Брати Олег і Денис, які заснували в Калуші міні-лабораторію sklyanka_lab з переробки скляних пляшок, можуть отримати 100 тисяч гривень від міжнародного фонду «Відродження»пише Бліц-Інфо.

Грантові кошти вони витратять на розширення своєї майстерні та організацію екологічних акцій. Вони виношували цю ідею три місяці. І тепер — їхній проект на Спільнокошті.

Головна ідея проєкту - переробка скляних пляшок у предмети побуту та декору для використання в довгостроковій перспективі. Тепер прихильники проекту мають 100 днів, щоб підтримати ідею власними грішми. Перерахувати можна будь-яку суму, починаючи від 1 гривні. Якщо у відведений час вдасться зібрати 100 тисяч гривень, фонд «Відродження» подвоїть цю суму та підпише з хлопцями договір про співпрацю. Втім, до завершення збору залишилось 4 дні, а проєкту вдалося зібрати тільки 32 853 грн з необхідних 100 тисяч.

"Привіт, а ти знав, що скло розкладається близько 1000 років, а за даними Стенфордського університету скляна тара займає перше і друге місце за рівнем токсичності, а пластикова – третє? Ми - sklyanka.lab два брати (14 і 18 років) з прикарпатського міста Калуш, які вирішують цю проблему на локальному рівні, адже в нашому місті немає станцій переробки склотари, а все сміття, не сортуючи, відвозять на звалище лежати невизначений термін. Отож, ми вирішили піти шляхом Апсайклінгу – це не просто переробка старих речей, а виготовлення із них нових. Цей процес передбачає повторне використання вживаних речей. Тому після декількох етапів пляшка отримує нове життя у вигляді склянки, тари для свічки, вази, мильнички і т.д. Найголовніше для нас, - що ці вироби використовуватимуться не один раз",- кажуть винахідники.

Винахідники використають гроші:

- на розширення майстерні та збільшення кількості перероблених пляшок

- на лекції та майстер-класи для дітей

- на виготовлення сувенірної продукції для розвитку туризму в регіоні (склянки об’ємом 200 мл та 250 мл; ароматизовані тематичні свічки; вази; мозаїка зі склобою)

- на організацію та проведення екоакцій зі збору склотари в місті та районі.

Загальна вартість проєкту 100 тисяч гривень. Така сума потрібна на матеріали та обладнання: муфельна піч (42 000 гривень), шліфувальний верстат (9 500 гривень), гравер + розхідні матеріали (2 135 гривень), піскоструй (8 642 гривні), шуруповерт (6 223 гривні), а також ресурси для промоції проекту та організації екоакцій та майстер-класів.

За 3 місяці праці брати-винахідники переробили вже близько 400 пляшок. Щоб підтримати проєкт достатньо перейти за посиланням та натиснути кнопку ФОНДУВАТИ. Суму внеску — обираєте самостійно і робите електронний платіж за допомогою банківської карти.

Якщо за 100 днів проект не збирає повної суми, всі внески автоматично повертаються доброчинцям на їх картки, із врахуванням комісії платіжних систем.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram. Завжди цікаві новини!