Дітей, які померли під час вагітності чи після народження, вшанують в Івано-Франківську

Вікна

15 жовтня Івано-Франківськ долучиться до Baby Loss Awareness Day — Всесвітнього дня обізнаності про перинатальну втрату. Цього дня відзначається Всесвітній день обізнаності про дітей, які померли під час вагітності чи у швидкому часі після народження.

У кожній країні, що долучається до цієї акції, о 19:00 запалять свічки, — інформують в Комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської Апхієархії УГКЦ.

Цього дня вірян запрошують на парафію Воскресіння Христового Архікатедрального і Митрополичого собору Івано-Франківська, де відбудеться вшанування дітей, які померли під час вагітності чи після народження.

Програма:

18.00 — Божественна Літургія, наука.

19.00 — запалення свічок пам’яті біля ротонди Матері Божої на майдані Шептицького, молитва вервиці.

Довідка. З 1988 року у багатьох країнах світу (Англія, США, Австралія, Норвегія, Італія та інші) був встановлений Міжнародний день обізнаності про смерть дитини під час вагітності або після народження. Цей день припадає на 15 жовтня і відзначається щороку чисельними місцевими ініціативами. Його мета – поширювати інформацію про такі випадки, аби створити середовище із оточення, медпрацівників тощо, в якому батьки зможуть пережити втрату.

15 жовтня не є болючим моментом, а важливою нагодою, щоб дивитися вище понад біль втрати, дивитися з надією у майбутнє.

Це день, в якому можна згадати дітей та відзначити їхні короткі життя, проголосити їхні імена і поділитися їхніми історіями. Історіями, які зазвичай ніхто не хоче чути, імена, які часто забуваються в мовчанні. Це не є зустріч сліз і розчарування, навіть більше ‒ це зустріч емоцій і спогадів, які стоять посередині: між тим важким, що минуло і майбутнім, яке можна будувати.

Метою усіх заходів, присвячених 15 жовтня, є збільшення суспільної обізнаності про перинатальні втрати та горе, а також творити спільну мережу батьків, громадян і медичних працівників, тим самим поширювати культуру та світогляд навколо даної тематики.