Загроза зриву опалювального сезону: у Франківську оголосили надзвтчайну ситуацію

Галицький кореспондент

Сьогодні, 11 жовтня, в Івано-Франківську відбулося позачергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Комісія розглянула питання оголошення надзвичайної ситуації в Івано-Франківській громаді, пов’язаної з відсутністю постачання газу бюджетним установам в опалювальний сезон 2021/22 рр. “Маємо надзвичайну ситуацію в нашій громаді – відсутність постачання газу в бюджетні установи. А це є заклади охорони здоров’я, школи, садочки, соціальні заклади. Тобто знову маємо проблеми входження в опалювальний період. Навіть підписавши Меморандум на державному рівні. Закріпивши ціну на газ для бюджетних установ. Адже все має бути в нормах права та відповідно до документів, домовленостей”, – пояяснив міський голова. За його словами, заклади охорони здоров’я не мають опалення. Зараз там 18-19 градусів тепла. “Попри те, що на початку року була домовленість про ціни на газ за 7-8 гривень за кубометр, а тепер виходить – за 30. А це додатково 500 тисяч грн для міського бюджету. А тепер уявіть яка ситуація в закладах освіти. Понад 10 тисяч діток, які мають навчатись в теплих і комфортних умовах. А це понад 253 тисячі кубометрів газу та понад 7 мільйонів для бюджету міста. А ще є заклади культури, бібліотеки, соціальні заклади. Це надзвичайна ситуація і треба приймати негайні рішення”, – додав мер. Відтак, згідно рішенні комісії, відсутність постачання газу бюджетним установам в осінньо-зимовий період може призвести до порушення нормальних умов життєдіяльності міської громади, викликати загрозу життю та здоров’ю населення, завдати значних матеріальних збитків у разі порушення систем опалювання. Подальша відсутність газопостачання призведе до блокування і припинення роботи органів виконавчої влади, закладів освіти, культури, соціальної сфери, закладів охорони здоров’я.

Комісія вирішила визнати ситуацію, що склалася у зв’язку відсутністю постачання природного газу бюджетним установам міської громади та подальшим виникненням загрози життю та здоров’я населення, надзвичайною.

Керівникам бюджетних організацій Івано-Франківська наказано вжити заходів щодо заключення угод на постачання газу по пільговій ціні. Забезпечити економне і раціональне використання енергоресурсів. А також не допускати випадків використання природного газу понад мінімально необхідні норми.