В Городенці вчителі вийшли на протест через зарплатні махінації

Бліц-інфо

Нарікають, навчальний рік лише почався, а зарплату вчителям і техперсоналу почали виплачувати із затримками. Зокрема, аванс за вересень виплатили аж з зарплатою, 7 жовтня. До того ж період роботи Городенківської ЗОШ №1 з 23 по 28 вересня назвали "простоєм" і виплатили за цей період лише 2/3 окладу без будь-яких надбавок, передає Бліц-Інфо.

Як відомо, в цей період школи закрили на карантин, оскільки в закладах не були вакциновані 80% працівників.

"За постановою Кабміну, навчальний заклад, педагоги якого виконали умови щодо вакцинації, працює стаціонарно, а за відсутності 80% вакцинованих, заклад працює дистанційно. Тобто простій в такому випадку грубо суперечить вимогам трудового законодавства",- переконані освітяни.

Педагоги кажуть, що були готові приступити до роботи стаціонарно чи дистанційно, однак їх не допустили до роботи. У підсумку, виплатили не всю зарплату. Також вчителям знизили надбавку за престижність праці.

Тож обурені освітяни прийшли під міську раду, аби вимагати виплатити зарплату у повному обсязі та повернути надбавку за престижність праці у розмірі не менше 25%. Втім, очільник Городенки виявився у відрядженні, заступників теж не було на місцях. Тільки після дзвінків до керівництва до людей вийшли заступники, секретар міської ради та очільниця освіти.

"Оскільки засновником освітніх закладів є міська територіальна громада, ми маємо право приймати рішення щодо формату роботи і виплати заробітної плати. Засновником було прийняте рішення щодо простою і карантину. Є розпорядження міського голови відповідно до якого освітяни могли провакцинуватися і приступити до освітнього процесу",- пояснює розрахунки очільниця освіти Світлана Івасюк.

Детальніше у відео.

Фото і відео Fedir Tuz.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram. Завжди цікаві новини!