"Мої шанси на життя були 30%": історія найскладнішої операції у Франківській центральній лікарні

UA: Cуспільне мовлення

Медики Івано-Франківської центральної міської лікарні за рік проводять понад 80 операцій на відкритому серці. Найскладнішу з них зробили півтора року тому - пацієнту, який переніс інфаркт міокарда. Через складність процедури його відмовилися оперувати львівські та київські лікарі. Як франківським медикам вдалося зберегти чоловіку життя, вони розповіли кореспондентам Суспільного.

Сьогодні колишній пацієнт Петро Чупер почувається добре. Каже - серце не болить, тиск нормалізувався, а задишка пропала.

Півтора року тому на серці чоловіка зробили операцію з та пластики у центральній міській лікарні. Після того, як прикарпатець переніс , у нього на 80% знизилася помпова функція серця. Медики зі Львова та Києва оперувати не наважувалися, розповідає Петро Чупер.

"Щось вони там консультувалися, професори всякі з інституту у Львові, й побоялися. Я поїхав додому у Коломийський район, а потім з Інституту серця з Києва приїхали консультувати, набирати людей на операцію. Давали 30%, що я виживу", – каже Петро Чупер.

Чоловік не знає, коли саме переніс інфаркт. Він дізнався про це, коли потрапив у Львівську обласну лікарню після перелому ребер. Після обстеження медики йому поставили діагноз — ішемічна кардіоміопатія і важка мітральна недостатність. Також лікарі сказали, що потрібно оперувати.

За словами Петра Чупера, він відчував задишку, слабкість, мав набряклість ніг. Між візитами до львівських і київських лікарів, пройшов обстеження в Івано-Франківській центральній міській лікарні.

"За протоколом у таких випадках проводятьсерця з контрастуванням. Цьому пацієнту його виконали та зробили висновок, що уражена інфарктом ділянка не підлягає реваскуляризації, не підлягає відновленню через шунтування. Але ми з допомогою кардіологів провели також сі побачили, що все-таки, всупереч даним МРТ серця, на нашу думку, частину міокарда можна відновити", — каже лікар-кардіохірург центральної міської лікарні Тарас Гудзенко.

Після обстежень медики закладу вирішили провести операцію коронарного шунтування і пластики мітрального клапана. За словами Тараса Гудзенка , у лікарні вперше робили такі операції пацієнту, у якого на 80% знизилася помпова функція серця.

Над операціями, які тривали приблизно вісім годин, працювали десять медиків. Без операційного втручання чоловік міг померти від набряку легень або раптової зупинки серця.

"Йому провели аортокоронарне шунтування, нижче місця ураженнявшили нову судину, відновили кровообіг обхідним шунтом у двох основних артеріях, які відповідають за живлення великої маси серця. Також провели анулопластику – стягування кільця нейтрального клапана, щоб відновити його замикальну функцію і ліквідувати мітральну недостатність", – розповів лікар-кардіохірург центральної міської лікарні Тарас Гудзенко.

Два тижні після операції Петро Чупер перебував на реабілітації у лікарні, розповідає кардіологиня Оксана Грицкевич.

"Реабілітаційний період хворий гарно проходив. Рана післяопераційна заживала добре. Молодий організм, реагував на медикаменти порівняно гарно", — каже Оксана Грицкевич.

Через півтора року після операції Петро Чупер почувається добре та раз у два місяці їздить на обстеження у лікарню.

Читайте також Прикарпатець посмертно став донором для трьох людей З лікарні виписали хлопця, якому першому в Івано-Франківську пересадили нирку В Івано-Франківській обласній лікарні проводитимуть трансплантацію нирок Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини