У Франківську показали незвичну виставку «Наука – це вона»

Версії.if.ua

Експозиція розповідає про дванадцять видатних українських жінок-науковиць та руйнує ґендерні упередження.

12 жовтня в Івано-франківську відбувся ІІІ регіональний STEM-фестиваль. На заході обговорювали сучасні варіанти отримання STEM-освіти, українські інноваційні технології та винаходи. Також на заході представили просвітницький арт-проєкт «Наука – це вона», що популяризує ґендерну рівність у науковій та технічній галузях.

Незвичний формат проєкту – це освітня художня виставка, що розповідає про таких зірок української науки, як кібернетикиня Катерина Ющенко, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень та дев’ять інших героїнь.

«Ці видатні жінки – найкращий зразок і рольова модель для сучасних українських дівчат – школярок та студенток, майбутніх відомих вчених, на яких чекають видатні наукові відкриття», – наголосив ініціатор «Наука – це вона», засновник та інвестор технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.

Оригінальна виставка є серією стилізованих портретів дванадцяти героїнь проєкту. Їх створили відомі українські ілюстратори, серед них – автор обкладинок для The New Yorker та The Washington Post Сергій Майдуков. Картини супроводжують есе дівчат віком від 14 до 21 року, які перемогли у всеукраїнському конкурсі. У творах авторки розповідають не лише про життєвий та науковий шлях героїнь, але й розмірковують, як їхня праця та життєва позиція вплинули на розвиток сучасної науки.

Захід організував Центр освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради спільно із Департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради, Департаментом освіти, науки та молодіжної політики ОДА, Івано-Франківським ОІППО.

Проєкт «Наука – це вона» реалізується благодійною ініціативою STEM is FEM разом із Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління рівності».

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!