Населенню на варто хвилюватися: газовики про ранковий пікет Івано-Франківськгазу

Версії.if.ua

13 жовтня в Івано-Франківську активісти з шинами та транспарантами провели попереджувальну акцію протесту.

Декілька десятків людей прийшли до будівлі Івано-Франківськгазу з вимогою зниження тарифів на газ для підприємців. Протестувальники переконували, що підвищення ціни на газ веде до обкрадання кожного українця. За їхніми словами кожна послуга підприємців значно здорожчає, адже матиме закладену високу ціну газу. Тому вони з плакатами в руках скандували гасла:«Досить обкрадати народ!», «Підвищенню ціни – ні».

У пресслужбі Івано-Франківськгазу Версіям повідомили, що до них ніхто з організаторів акції не звертався за коментарем.

«Люди до нас так і не дійшли. Організаторам в цій акції, напевно, була більше важлива картинка, ніж справді вирішення питання і розібратися в чому суть. Адже, попри те, що ми знаходимось за 100 метрів поруч, жоден із організаторів акції так і не звернувся до нас за коментарем. Вони не попереджали про акцію і не запрошували вийти. Про акцію ми дізнались від колег з облгазу. За ціну на газ відповідаємо ми, а не облгаз, тому були готові поспілкуватися з протестувальниками, з їхніми ініціативними групами», – відзначив Ігор Марковський, прессекретар ТОВ «Івано-Франківськгаз збут». Газовики запевняють, що вартість газу для населення залишиться незмінною до весни наступного року. А щодо підприємців – вони вільні самі обирати постачальника блакитного палива, зважаючи на ціни на ринку.

«Населенню не варто хвилюватися тому, що з травня місяця діють річні тарифи на газ. Наша компанія забезпечує фактично понад 90% населення Прикарпаття природним газом. Для побутових споживачів ціна не зміниться до 30 квітня 2022 року і складатиме 7,99 грн., не залежно від того, яка ціна буде на українських торгах, біржі чи на європейських енергетичних хабах. Ми розуміємо, що ціна на газ зросла для підприємців і юридичних осіб порівнянні з початком року фактично в сім разів, але це кон’юнктура ринку. Не одні ми піднімаємо ціну. Якщо хтось може знайти собі дешевше, так він розриває договір і йде до іншого. Але від нас ніхто не йде, бо бачить, що в інших постачальників аналогічна ситуація. На жаль, через штучно створений дефіцит газу російським «Газпромом» – ціна на європейських біржах зашкалює», – додав Ігор Марковський.

Що стосується тепла від котелень в квартирах, в лікарнях – то на сьогодні Теплокомуненерго забезпечується газом від НАК «Нафтогаз України». Тож Івано-Франківськгаз не має стосунку до формування цього тарифу.

Відомо лише, що минулого тижня був підписаний тристоронній меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачань тепла і гарячої води в майбутньому опалювальному сезоні між урядом, органами місцевого самоврядування і НАК «Нафтогаз України».

Відтак, місцеві органи влади отримали можливість купувати газ для опалення бюджетних установ у майбутньому опалювальному сезоні за ціною 13,6 грн/куб. м (без ПДВ). Разом з податком це становитиме понад 16 гривень за один куб газу.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!