На Прикарпатті перша настоятелька Войнилівського монастиря відсвяткувала 95-річчя (ФОТО)

ПІК

13 жовтня у монастирі “Пресвятого Серця Ісусового”, що у Войнилові, відбулися урочистості з нагоди 95-ліття мати-монахині Василії Николайчук, пише ПІК з посиланням на Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ.

Перша настоятелька монастиря у День свого народження отримала подяки від обласної та районної рад.

Розпочалось святкування молебнем до Богородиці у монастирській каплиці, який очолив о. Петро Дурбак.

Вислужена ігуменя мати Василія Войнилівського монастиря ЧСВВ свою трудову діяльність розпочала у Казахстані, на заводах міста Кустанай, куди в 1940 році її вислали разом з мамою та братом.

В 1956 році після несправедливого ув’язнення була звільнена за амністією та повернулася в Україну. Прийняла монаший чин, служила у підпіллі. Тривалий час працювала в аптеці в м. Рогатині. З 1992 року – настоятелька Войнилівського монастиря ЧСВВ.

За сприяння мати Василії на подвір’ї Войнилівської ЗОШ була споруджена капличка-ротонда Божої Матері. У школі проводилися уроки християнської етики. При монастирі була створена бібліотека християнської літератури, де можна було зичити книжки на релігійну тематику і придбати різноманітну друковану продукцію.

Мати Василію люблять та поважають сестри-монахині, її знають і шанують жителі сіл і селища. За багаторічне віддане служіння Богові, церкві і людям мати Василія була нагородження почесними грамотами і подяками.