У Івано-Франківську показали незвичну виставку «Наука — це вона»

Вікна

12 жовтня в Івано-франківську відбувся ІІІ регіональний STEM-фестиваль. На заході обговорювали сучасні варіанти отримання STEM-освіти, українські інноваційні технології та винаходи. Також на заході представили просвітницький арт-проєкт «Наука — це вона», що популяризує ґендерну рівність у науковій та технічній галузях, інформують "Вікна".

Незвичний формат проєкту — це освітня художня виставка, що розповідає про таких зірок української науки, як кібернетикиня Катерина Ющенко, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень та дев’ять інших героїнь.

«Ці видатні жінки— найкращий зразок і рольова модель для сучасних українських дівчат — школярок та студенток, майбутніх відомих вчених, на яких чекають видатні наукові відкриття»,— наголосив ініціатор «Наука — це вона», засновник та інвестор технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.

Оригінальна виставка є серією стилізованих портретів дванадцяти героїнь проєкту. Їх створили відомі українські ілюстратори, серед них — автор обкладинок для The New Yorker та The Washington Post Сергій Майдуков. Картини супроводжують есе дівчат віком від 14 до 21 року, які перемогли у всеукраїнському конкурсі. У творах авторки розповідають не лише про життєвий та науковий шлях героїнь, але й розмірковують, як їхня праця та життєва позиція вплинули на розвиток сучасної науки.

Захід організував Центр освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради спільно із Департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради, Департаментом освіти, науки та молодіжної політики ОДА, Івано-Франківським ОІППО.

Проєкт «Наука — це вона» реалізується благодійною ініціативою STEM is FEM разом із Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління рівності».