Чесна черга, яку не можна підробити: в Івано-Франківську запроваджують “Е-садок”

Версії.if.ua

В Івано-Франківській громаді змінюють систему реєстрації в дитячі садки. З 1 грудня 2021 року запроваджують автоматизовану систему «Е-садок», яка працюватиме на платформі sadok.bloqly.com. На платформі bloqly вже функціонує електронна реєстрація дітей у школи та система з контролю шкільного харчування, пишуть Версії.

Вперше електронну реєстрацію до дошкільних навчальних закладів в Івано-Франківську запровадили у 2012 році. З січня 2013 набір до садків відбувався виключно згідно з цим реєстром, а не по запису “в зошиті” завідувачки ДНЗ. Мотивація запровадження електронної черги проста – уникнути хабарництва і кумівства. Серед мінусів – щоб мати реальний шанс потрапити в садок, реєструватися в ЦНАПі потрібно було одразу після народження малюка. Перевагу мали ті, хто народився швидше. А от батькам “літніх” дітлахів можна було лише поспівчувати. Їхні шанси потрапити в ясла практично прирівнювалися нулю. Та навіть у молодшу групу не завжди вдавалося пройти з першої спроби.

Ще більший ажіотаж можна було спостерігати при реєстрації дітей у нові садки, коли в один день відкривали запис у всі групи одночасно. До прикладу, коли відкривали запис у “Вишиванку” на Пасічній, у ЦНАПі розбили скляні двері. А щоб записати дитину у нещодавно відкритий в мікрорайоні Липки дитсадок “Джерельце”, батьки сформували живу чергу за талонами на електронну реєстрацію за день до її відкриття. Сотні франківців стояли на Вічевому майдані всю ніч – на холоді і морозі, щогодини робили переклички – кого не було, викреслювали з черги.

Чи допоможе модернізована система реєстрації “Е-садок” уникнути таких ситуацій? Які її переваги у порівнянні з існуючою електронною чергою? Чи з’явиться шанс потрапити в ясла у дітей, народжених в липні-серпні? Про це та інше Версії поспілкувалися з заступницею міського голови з питань освіти, культури, стратегії міста та цифрової трансформації Вікторією Дротянко. За якими правилами працюватиме нова автоматизована система «Е-садок»?

В Івано-Франківську запроваджується автоматизована система «Е-садок». Наразі Департамент освіти та науки розробляє положення про е-реєстрацію. Там будуть прописані всі головні нюанси та правила зарахування дітей. Також буде створена покрокова інструкція з реєстрації.

Коли заплановано впровадження цієї системи? З 1 грудня більше не потрібно реєструвати дітей дошкільного віку на сайті dity.if.ua та нести документи у ЦНАП. Достатньо мати декілька хвилин вільного часу та доступ до інтернету. Ну і звичайно документи дитини та одного з батьків. Адже вже з наступного року реєстрація у дитсадки здійснюватиметься виключно онлайн.

Дитину також потрібно буде реєструвати одразу після народження?

Тепер всі діти будуть у рівних умовах під час зарахування у дитячий садок: немає значення, в якому місяці народилась ваша дитина. Це означає, що більше не потрібно реєструвати дитину у дитсадок з моменту народження, як було у попередній реєстрації. Це потрібно буде зробити за декілька місяців до вступу у дошкільний освітній заклад.

Діти, які вже зареєстровані через ЦНАП, потраплять в нову систему автоматично чи батькам потрібно буде перереєстровувати їх?

Чергу із дітей, яких батьки зареєстрували раніше у ЦНАПі, перенесуть у нову електронну систему. Тобто, реєструвати заново не потрібно.

Чи батьки зможуть бачити чергу, як це зараз є на сайті dity.if.ua?

Батьки бачитимуть скільки дітей вже зареєстровано і скільки вільних місць залишилось. Також вони знатимуть свій номер тож зможуть прорахувати, чи потрапляє їхня дитина у садочок.

Як працюватиме сам сервіс? Це буде за аналогією впровадженої цього року реєстрації в перший клас – коли 1 березня відкривається запис у всі школи одночасно?

Так. Реєстрація у дитсадки відбуватиметься за аналогією реєстрації у перший клас. Тобто, реєстрація у дитсадки стартуватиме у перший день нового місяця, якого саме, ще наразі визначаємо.

Потрібно реєструвати дитину тільки в один садок чи можна подавати заяви в декілька закладів одночасно? Подати заявки батьки зможуть зразу у декілька дитсадків, так само як зі школою. Однак, якщо один ДНЗ підтвердить зарахування дитини, то інші заявки буде автоматично видалено з системи.

Чи враховуватиметься принцип територіальної приналежності?

До цього часу при зарахуванні дитини у садок не враховувався принцип територіальної приналежності. Однак, якщо буде прийнятий новий Закон про дошкільну освіту, територіальний принцип буде застосованим.

Якщо реєстрація батьків і дитини не в Івано-Франківській громаді – які документи тоді потрібно, щоб дитина змогла потрапити в садок? В садок зможуть піти ті діти, чиї тато й мама працюють в Івано-Франківську та сплачують податки в міський бюджет, або за наявності місцевої реєстрації. Також слід вважати на кількість місць у групах.

Чи збережеться окрема черга для дітей пільгових категорій?

Окремої черги не буде. При реєстрації дитини у садок потрібно вказати наявність пільги та прикріпити документ, який її засвідчує. Кількість пільгових місць вказано при реєстрації у групу.

Першим садком, в який здійснюватиметься реєстрація через автоматизовану електронну систему “Е-садок”, буде «Подоляночка» на вулиці Хоткевича. Відкриття дитячого садочка заплановане на 19 грудня. Реєстрація до нього розпочнеться наступного, 2022 року.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!