В Івано-Франківську аварійно-рятувальна служба отримала нове обладнання та форму

Версії.if.ua

23 листопада в Івано-Франківську працівники комунальної “Міської аварійно-рятувальної служби” отримали обладнання та форму в межах польсько-українського проєкту. За словами керівника Мальтійської служби допомоги в Івано-Франківську Романа Яручика, рятувальники також пройшли навчання з надання медичної допомоги.

Рятувальник Іван Вацик каже, що є кілька рюкзаків з медичними інструментами. За його словами, у меншому складені перев’язувальні матеріали. Також є нові ноші та матеріали для накладання шин, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

“Цей рюкзак є найпрактичнішим, тому що в ньому вже є кисень готовий, перев’язувальні матеріали, матеріали для стримання кровотечі, для накладання жгутів, для промивання очей, якщо щось потрапило в очі”, — розповідає Іван Вацик. Суспільне Карпати

Рятувальники отримали кілька рюкзаків з медичним обладнанням Керівник “Міської аварійно-рятувальної служби” Олег Бевський каже, що рятувальники також отримали інструменти та форму. Комбінезон, взуття та каска коштують приблизно 1 000 євро. За його словами, форма виготовлена зі спеціального матеріалу, який не горить.

“Ми отримуємо такий інструмент для проведення аварійно-рятувальних робіт, яких немає на ринку України. Наприклад, є такий інструмент, який називається “гелліган”. Він призначений для того, щоб відмикати двері аварійно. Тобто не треба їх вже буде різати, ламати, а можна акуратно цим інструментом відімкнути. Його використовують європейські рятувальні служби”, — сказав Олег Бевський. Суспільне Карпати

Аварійно-рятувальна служба також отримала нові інструменти та форму Обладнання та форму аварійно-рятувальна служба Франківська отримала в межах проєкту підтримки комунального підприємства волонтерами. Він тривав пів року, а співфінансував його уряд Польщі. Під час проєкту рятувальників навчали надавати першу допомогу, працювати на новому обладнанні та користуватися новітніми раціями. За словами керівника Мальтійської служби допомоги в Івано-Франківську Романа Яручика, вартість проєкту склала 1 млн 800 тис. грн.

“Ідеєю підтримки таких невеличких підприємств — або комунальних, або добровільних — є те, щоб громади мали якнайширші знання, можливість та обладнання для того, щоб рятувати. Таким чином громада реагує і допомагає державним службам, підтримуючи їх у своїй діяльності”, — сказав Роман Яручик. Суспільне Карпати

Під час проєкту рятувальників навчали надавати першу допомогу, працювати на новому обладнанні Генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич розповіла, що в їхній країні кожне село має добровільну рятувальну бригаду. За її словами, важливо, щоб жителі громад долучалися до розв’язання проблем безпеки.

“Я хотіла б, щоб ми могли передати наш досвід у створенні таких команд добровольців. Напевно, держава добре функціонуватиме, коли буде добра державна організація, коли люди будуть самі допомагати. У нас така традиція добровільних команд існує з часів Другої світової війни. Зараз в нас є понад 700 тис. добровольців”, — сказала Еліза Дзвонкевич.

Частина обладнання, яке отримали рятувальники, залишиться в Івано-Франківську. Решт “Міська аварійно-рятувальна служба” передасть у центр безпеки у село Хриплин.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!