У франківському університеті за 100 тисяч євро оновили геологічний музей

Бліц-інфо

Його мінералогічна колекція є однією з кращих у Європі, а у 2007 році постановою Кабінету Міністрів була визнана науковим об’єктом, що становить національне надбання України, пише пресслужба університету.
Корисні копалини України, мінерали, петрографія, історична геологія і палеонтологія – експонатів понад 10 тисяч і всі вони збиралися більше 140 років на виставках, у приватних колекціонерів, у музеях по всьому світу. Колекцію й зараз поповнюють викладачі ІФНТУНГ, які привозять мінералогічні взірці з далеких мандрівок. В окремій вітрині експонуються дари зарубіжних друзів і партнерів університету.
Реконструювати музей вдалося завдяки реалізації проєкту HE-CROSS із розвитку транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України.
У межах проєкту для Геологічного музею ІФНТУНГ було виділено понад 100 тисяч євро на ремонтні роботи у виставковій залі й адміністративних приміщеннях музею, виставкові вітрини; системи кондиціонування, безпеки, відео спостереження, встановлення інфрачервоних обігрівачів, інтерактивної панелі, підставки для експонатів.
Щоб побачити на власті очі унікальну природну скарбницю, на презентацію оновленого музею завітали представники Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської міської ради, Сучавського університету Штефана чел Маре, викладачі та студенти.
Представники університетів-партнерів проєкту – ІФНТУНГ та Сучавський університет Штефана чел Маре, місцевої влади переконані, що після оновлення музей стане центральним об'єктом геотуристичних маршрутів Прикарпаття.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram. Завжди цікаві новини!