Для сіл Івано-Франківської громади закупили сміттєві контейнери на 2 млн грн

UA: Cуспільне мовлення

Для сіл Івано-Франківської територіальної громади з міського бюджету закупили приблизно 2,5 тис. індивідуальних сміттєвих контейнерів на суму майже 2 млн грн. Про це Суспільному повідомив директор міського департаменту житлової, соціальної політики та благоустрою Михайло Смушак.

За його словами, такі контейнери вже є у селах Микитинці, Добровляни та Узин. Жителі села Угорники отримають 1 043 сміттєві контейнери до 30 листопада.

Працівник комунального підприємства "Благоустрій" Святослав Іванюк каже, загалом жителі громади стали смітити менше, але сортувати сміття й досі готові не всі. Наприклад, контейнери, призначені для пластику, доводиться щодня перебирати.

"Чому перебирати? Тому що, крім пластику, викидають будь-яке сміття: органічне, яке не входить туди", — говорить Святослав Іванюк.

У селі Микитинці контейнери для збору пластику та скла стоять протягом чотирьох років. За словами радниці міського голови Івано-Франківської громади Ірини Паращук, це була ініціатива воїнів українсько-російської війни. Індивідуальні контейнери встановили десь у вересні. Жителі уклали додаткові угоди з АТП-0928 на вивіз сміття. Відходи забирають щосуботи. Станом на 25 листопада роздали майже 800 баків, але процес видачі ще триває.

"Є деякі категорії, наприклад, малозабезпечені або старенькі мешканці, то ми з АТП розробили такий механізм, що самі можемо привезти ці контейнери до адмінбудинку на Грицишина, 10. А людям вже ближче підійти й отримати їх у селі", – розповідає Ірина Паращук.

Село Радча Івано-Франківської територіальної громади – наступне, у якому встановлять індивідуальні контейнери. Зараз тут сміття забирають у четвер, розповідає жителька Марія Вацеба. Жінка мешкає приблизно за 150 метрів від дороги, тож, каже, проблем із тим, щоб винести сміття, не має. Про ініціативу з роздачею контейнерів не чула, але не проти такого нововведення.

"Хіба тут, біля брами напроти, комусь би поставили, то я б вже кидала у контейнер. Бо, знаєте, як є щось, що пахне, то й собаки роздирають. Та й то не дуже добре, а в контейнер кинути – то краще буде", – говорить Марія Вацеба.

За словами радника міського голови Тараса Борина, з вересня у Радчі діють домовленості з АТП-0928, за якими підприємство вивозить сміття із села чотири рази на місяць. Вже до кінця року тут планують встановити індивідуальні контейнери.

"Нам потрібно для села більше тисячі баків. Я знаю, що міська рада закупить для села 700. А ту частину, що залишилася, придбає підприємство АТП-0928", – каже Тарас Борин.

За словами директора міського департаменту житлової, соціальної політики та благоустрою Михайла Смушака, впродовж року-двох міськвиконком планує забезпечити такими контейнерами жителів усіх 18 сіл громади. Основну суму на купівлю контейнерів виділили з міського бюджету.

"Купували й за "екологічні" гроші. В Узин, Добровляни та Колодіївку придбали у співфінансуванні з обласною радою. Перевізники у межах інвестиційних програм купують за свої гроші контейнери та роздають по тих чи інших селах", – розповідає Михайло Смушак .

Читайте також У Франківську не вистачає контейнерних майданчиків для сміття Як утилізовують медичні COVID-відходи в міській клінічній лікарні № 1 Івано-Франківська В Івано-Франківську волонтери відкрили першу сортувальну станцію вторсировини У Франківську планують відкрити другу громадську сортувальну станцію "Re:space"

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!