В Івано-Франківську відкрили музей-майстерню національного одягу та побуту (відео)

Версії.if.ua

Родинна колекція, що переросла у музей стародавнього автентичного вбрання. Колоритним показом мод в Івано-Франківську відкрили виставкову Майстерню українського одягу та побуту.

Упродовж десятиліття родина Яциновичів з Івано-Франківська збирала старовинні вишиті сорочки. Сорочки можна розглядати, вивчати за їхніми візерунками техніку вишивання, пишуть Версії з посиланням на Телерадіокомпанія ВЕЖА.

Втім, вони не продаються, наголошують творці мистецького простору. Однак, на замовлення відвідувачів автентичну вишиванку можуть відтворити у сучасному екземплярі. У Колекції Яциновичів – понад шість сотень вишиванок.

Більшість – жіночих. Деяким – понад сотню років. Та це далеко не все, що тут представлено. Експонуються також аксесуари, вишиті рушники та подушки, глиняний посуд.

І навіть старовинні ткацькі верстати. Нині в родинноиу музеї відбуваються екскурсії для поціновувачів української культурної спадщини. В майбутному тут провдитимуть також мистецькі зустрічі та тематичні майстер-класи. Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!