Служба безпеки на Прикарпатті блокувала 9 кібератак на державні інформаційні ресурси

Вікна

Про це інформують "Вікна" з посиланням на пресслужбу СБУ.

Крім того, за результатами проведених заходів:

Зокрема:

Передано до суду обвинувальний акт щодо проросійського пропагандиста, т. зв. «політичного експерта», вихідця з міста Івано-Франківськ. Зловмисник організовував та брав участь в антиукраїнських інформаційних кампаніях; активно працював на телеканалах РФ; публічно закликав до розвалу України та порушення її кордонів. Його звинувачують, окрім іншого, у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Припинено діяльність хакерської групи у складі 3 осіб, причетної до розробки та поширення шкідливого програмного забезпечення. Віруси «вмонтовували» у популярні програми, зокрема, тих, що використовуються для розкрутки сторінок в Instagram та додатки для смартфонів. Організатор вже отримав вирок суду.

Блоковано роботу 2 ботоферм: на 1,5 тисячі та на 12 тисяч SIM-карток, обладнання яких застосовувалося для масштабних спотворень інформаційного середовища, у тому числі, для поширення контенту, спрямованого проти основ нацбезпеки.

Викрито місцевого мешканця, котрий створив та адміністрував автоматизовану мережу з фейкових облікових записів, так званий «ботнет» на понад 100 тисяч акаунтів. Використовував його, серед іншого, і для DDoS та спам-атак, зламу веб-сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування.

За викритими фактами тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.