На Калущині село опинилося під загрозою екологічного лиха (відео)

Версії.if.ua

У селі Кропивник Калуської міської територіальної громади просідає ґрунт. Причиною цьому є тамтешні соляні шахти. За зоною просідання землі прикарпатські науковці з Івано-Франківського університету нафти й газу спостерігали цілий рік.

Екологічну ситуацію на Калущині професор Едуард Кузьменко вивчає майже два десятка років. Розповідає, у селі Кропивник ґрунт просідає на більш ніж шести гектарах землі на місці колишнього родовища. Та констатує, під селом – соляні шахти шириною 15 і висотою близько 40 метрів. Більшість з них заповнені розсолом. І нині ґрунт просідає, бо рідина виходить назовні. Тому впродовж минулого року задля безпеки місцевих жителів та отримання інструментальних вимірів просідання землі тут працювала спеціальна моніторингова комісія, пишуть Версії з посиланням на РАІ.

Вимірювання потрібно проводити ще 2 роки. І вже за їхніми результатами можна буде складати Програму відселення людей. Нині ж запевняє професор, бити на сполох – рано.

Цю проблему, каже народний депутат Едуард Прощук, вирішити самостійно громада не може. Адже вона стосується не тільки села Кропивник, а й загалом Калуського району.

Проте з початком 2022 року, зазначає нардеп, моніторингова програма отримає необхідне фінансування. Тому другому етапу спостережень за зоною просідання землі на Калущині – бути.

Наразі ж Калуська міськрада для подальшої підготовки Програми відселення людей у селі Кропивник готує звернення до уряду. Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!