У Калуші і семи селах громади можуть перейменувати 23 вулиці

Вікна

Нагадаємо, 18 квітня розпорядженням міського голови Андрія Найди було створено робочу групу з питань перейменування вулиць в Калуській міській територіальній громаді, до складу якої, зокрема, увійшли депутати, історики і краєзнавці. Її основне завдання — надати пропозиції щодо переліку вулиць у громаді, які, у зв’язку з військовою агресією росії проти України, потребують перейменування, інформують "Вікна".

Керувалися критеріями, зокрема: історія походження назви, її приуроченість, а якщо йдеться про особистість — то бралися до уваги її прижиттєві принципи, ставлення до України та особистий внесок в її розвиток, — зазначено в офіційному повідомленні.

Робоча група визначила перелік вулиць, які, на її думку, першочергово підлягають перейменуванню.

Це десять вулиць у місті Калуші: Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова;

Три вулиці у Боднарові: Гагаріна, Правди, Травнева;

Одна вулиця у Вістові: 9 травня;

Дві вулиці у Мислові: Дружби, Ковпака;

Дві вулиці у Пійлі: Ковпака, Семанишина;

Одна вулиця у Ріп’янці: 1 травня;

Три вулиці у Студінці: Гастелло, Мічуріна, Севастопольська;

Одна вулиця у Тужилові: 9 травня.

Таким чином у громаді планують першочергово перейменувати 23 вулиці. Перелік робоча група передасть до профільної комісії міської ради.

«Щодо нових назв, то слід зазначити, що це буде відбуватися у відповідності до чинного законодавства. В першу чергу йдеться про Закон України «Про присвоєння юридичним особам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат історичних подій», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», які передбачають у таких випадках прийняття рішень після громадського обговорення кожного конкретного випадку. А ще до участі в процесі перейменування вулиць пообіцяли дочекатися наших бійців з фронту, які дуже хочуть сказати свою вагому думку», — повідомляє міська влада.

Обіцяють врахувати і позиції щодо перейменування вулиць, які висловлюють мешканці, зокрема, через інструмент петицій.