У Голині таки виділять додаткову сільськогосподарську землю для обробітку

Вікна

Загалом за такою процедурою було надано дозволи на виготовлення технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації 40 земельних ділянок у Калуші та селах громади. Сім ділянок уже передали аграріям в оренду, інформують "Вікна".

У тому числі міська влада готувалася передати і сім земельних ділянок у Голині загальною орієнтовною площею близько 70 га. Проте через супротив представників громади Голиня, жодну земельну ділянку у Голині для обробітку не виділили: частину не підтримали депутати (щоб не йти проти громади), від частини — відмовилися самі сільгоспвиробники.

Відтак 5 травня у соцмережі староста Голинського старостинського округу Тарас Кушлик запустив опитування серед голинян щодо кожної з семи земельних ділянок з питанням, чи погоджуються люди виділенням землі аграріям за спрощеною процедурою.

"На сьогоднішній день до мене звернулося багато односельчан з проханням відновити обговорення про доцільність виділення земельних ділянок, бо переконані, що ми маємо максимально залучити всі ресурси і виростити необхідну продукцію", — пояснив тоді Тарас Кушлик.

Вже 9 травня міський голова Калуської громади Андрій Найда на своїй сторінці у соцмережі оприлюднив результати опитування голинян: по шести з семи ділянок більшість учасників голосування підтримали виділення землі для обробітку.

«Часом у роботі органів місцевого самоврядування виникають певні труднощі з прийняттям рішень через незгоду окремих груп людей. З іншого боку – чути позицію й думки всіх сторін у кожній конкретній ситуації – однозначно є позитивом, адже діалог з людьми важливий для розуміння в цілому будь-якого питання.

З такою ситуацією ми зустрілися зовсім недавно, коли міська рада розглядала питання щодо надання дозволів на виділення земельних ділянок під посівну в с. Голині. Здавалось би – тут було все зрозуміло, адже під патронатом Ради національної безпеки та оборони, уряду в державі розпочались посівні роботи. Про важливість цьогорічної кампанії весняно-польових робіт в умовах війни – говорити не доводиться. І на законодавчому рівні спеціально спростили процедуру надання сільськогосподарської землі в оренду на ОДИН рік тим, хто спроможний на сьогоднішній день її обробити. Питання забезпечення продовольством – питання національної безпеки.

Рішення міська рада по Голинському старостинському окрузі не ухвалила, бо деякі голиняни, які прийшли на засідання, не погодилися з частиною проектів, що пропонувалися до розгляду. Люди, очевидно, не мали повної інформації щодо мети та умов оренди, а найбільше їх турбувало, що окремі ділянки використовуються селянами як пасовища для корів.

Але ситуація щодо позиції голинян в цьому питанні вже прояснилася. Голиняни активно включилися в обговорення і на сьогодні маємо вже певний результат.

Староста доповів про результати голосування. Більшість схвалює. Проте всі сторони домовилися, що все ж проситимуть міську раду про ухвалення рішення з тих ділянок, до яких претензій є найменше», — повідомив міський голова.

Найменше претензій жителі Голиня мали до виділення земельної ділянки площею 6,5 га в районі ГРП під Кропивником — 10 голосів проти (і 69 — за). Далі йдуть такі земельні ділянки:

Які конкретно земельні ділянки передадуть в оренду у Голині, поки що невідомо.