За рік у житловий фонд з бюджету Калуської громади вклали близько 6,5 млн гривень

Вікна

Минулого року підхід влади до фінансування капітальних ремонтів житлового фонду кардинально змінився. А відтак — і суттєво зменшилося фінансування таких ремонтів з бюджету громади, інформують "Вікна".

Капітальні ремонти багатоквартирних житлових будинків з бюджету фінансуються за двома основними програмами: капітального ремонту житлового фонду Калуської територіальної громади (для будинків де не створено ОСББ) та підтримки ОСББ. До 2021 року більшими були видатки за першою програмою. Наприклад, у 2020 році на капремонти у багатоквартирних житлових будинках, де не створено ОСББ, з бюджету громади було розподілено близько 16 млн гривень. Плюс ще близько 3 млн гривень було виділено за окремою бюджетною програмою на капітальний ремонт сходових кліток. Водночас, бюджет програми підтримки ОСББ складав відносно скромних 3,2 млн гривень.

Основне нововведення 2021 року — кошти програми капітального ремонту житлового фонду почали виділяти на умовах співфінансування з боку мешканців. Причому умови гірші, ніж для ОСББ. Відтак фінансування програми підтримки ОСББ торік було потужнішим.

Як випливає зі звіту міського голови, за програмою капітального ремонту житлового фонду Калуської територіальної громади у 2021 році було виконано робіт на суму близько 2,6 млн гривень. За ці кошти виконали:

Крім того, за цією програмою проводилися технічні огляди, експертні обстеження та капітальний ремонт пасажирських ліфтів — загалом на понад 1 млн гривень.

Відповідно за «Програмою стимулювання створення та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в м. Калуші на 2020-2022 роки» у 2021 році профінансували робіт на майже 3,9 млн гривень.

Фінансування виділяли для таких об’єднань співвласників: