У Калуші під наглядом лікарів перебувають 115 ВІЛ-інфікованих

Вікна

За словами лікаря-епідеміолога Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Зінаїди Ковбаснюк, у Калуському району станом на 1 січня 2022 року перебували під постійним наглядом 115 ВІЛ-інфікованих осіб. З них у 10-х хвороба поєднана з гепатитом В, а туберкульоз виявлено у 37-ми осіб, інформують "Вікна".

Затри місяці у Калуському районі було обстежено 582-ох осіб на виключення діагнозу ВІЛ-інфікування. Серед них обов’язковому обстеженню підлягали донори, вагітні жінки, хворі на туберкульоз.

Зінаїда Ковбаснюк зазначає, що кожній людині важливо знати свій ВІЛ-статус. Це можна зробити безкоштовним тестуванням у кабінеті «Довіра», що у Калуші на вул. Каракая, 25 та в обласному центрі профілактики ВІЛ/СНІДу в Івано-Франківську на вул. Сагайдачного, 66.

Наразі, за даними ВООЗ, в Україні продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смерті від СНІДу. У шляхах передачі цієї небезпечної вірусної інфекції нічого не змінилося від ХХ століття.

Нагадуємо, що ВІЛ передається від людини люі:дин

Особам, яким визначено позитивний статус ВІЛ, важливо якомога швидше ставати на диспансерний облік для отримання необхідної медичної допомоги, своєчасного лікування, соціальної та психологічної підтримки.