У Калуській ЦРЛ відкрили паліативне відділення на 15 ліжок

Вікна

"Калуська центральна районна лікарня в умовах воєнного стану продовжує надавати допомогу усім, хто потребує. Через карантин, пов’язаний з ковід-19, а потім і через воєнний стан планова госпіталізація була припинена. Послуги надавалися виключно за гострої потреби. Сьогодні ситуація змінилася і частіше люди почали звертатися, тому щодня збільшується кількість пацієнтів, які поступають на лікування. З 450 ліжко-місць зайнято 336", — повідомляє лікарня про ситуацію станом на 11 травня.

На допомогу хворим та працівникам установи з 18 квітня запрацював новий сучасний ліфт. Нагадаємо: новий ліфт на вісім зупинок для Калуської ЦРЛ придбали минулого року. Його вартість — майже 1,4 млн гривень.

"Ще одним досягненням колективу Калуської ЦРЛ є відкриття паліативного відділення, яке повноцінно запрацювало з 1 травня. Відповідно, наші мешканці отримали ще один вид дуже затребуваних послуг. Додатково медики організували ще й мобільну бригаду з надання паліативної допомоги на дому", — зазначено у повідомленні.

Як повідомив "Вікнам" медичний директор Калуської ЦРЛ Валерій Паляниця, паліативну допомогу у лікарні почали надавати з січня 2022 року у складі іншого відділення. А з 1 травня відкрили окреме відділення на 15 стаціонарних ліжок. Для цього виділили частину кардіологічного відділення на восьмому поверсі.

З 1 квітня по 9 травня, як повідомив Валерій Паляниця, у стаціонарі Калуської ЦРЛ отримали медичну допомогу 26 паліативних хворих. Станом на 13 травня у лікарні є 25 таких хворих. Серед них багато вимушених переселенців, тож лікарня розгорнула додаткові паліативні ліжка.

Для надання паліативної медичної допомоги як в умовах стаціонару, так і вдома, у Калуській ЦРЛ є чотири лікарі, які пройшли відповідне навчання та отримали сертифікати.

Довідка. Паліативна допомога — це вид медичної допомоги для людей із серйозними, часто невиліковними хворобами. Завданням цього типу допомоги є полегшити симптоми і зменшити страждання пацієнта, покращити якість його життя. За словами Валерія Паляниці, на лікування в паліативне відділення Калуської ЦРЛ хворі поступають в основному за скеруванням сімейного лікаря. Рішення про госпіталізацію може приймати і мультидисциплінарна команда, до її складу окрім медичних працівників, входять соціальні працівники, психолог тощо.