Івано-Франківщина: Великодні обнови Ворохти

На знімку: Vorokhta Тротуари біля відомого віадуку у Ворохті.

Вона суміщається із дорогою Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський, тож роботи провадили державним коштом.

У Службі автомобільних доріг області повідомили, що торік тут завершили ремонт проїзної частини траси, а влаштування тротуарів – заходи для покращення безпеки пішоходів.

Напередодні Великодня працівники ТОВ «ПБС», що виконують тут роботу, просунулися вже за центр селища і заасфальтували тротуари аж біля відомого, ще австрійського, залізничного мосту.

Знаменитий арковий залізничний міст є принадливою особливістю Ворохти. Він споруджений ще 1895 року та вважається одним із найстаріших та найдовших віадуків Європи. Його довжина – 200 м, а центральна арка має 35 м.

Із 2000 року залізничний міст за призначенням не використовують, щоб зберегти цю історичну пам’ятку. Поруч звели новий. А віадук облюбували туристи. Адже з висоти тут відкриваються надзвичайні краєвиди. Це й два береги річки Прут, і навколишні гори, і селище Ворохта – як на долоні.

На Великодні свята наплив туристів до Івано-Франківщини традиційно зростає. Значна частина пасажирського потоку – трасою Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський. Тож безпека учасників дорожнього руху вкрай важлива.

Людмила СТРАЖНИК.

Івано-Франківська область.

Фото автора.