Екологам вдалося призупинили будівництво «Північного потоку-2»

Німецька неурядова організація "Союз охорони природи та біорізноманіття" подала позов проти газопроводу "Північний потік-2". Позивач заперечує видачу дозволу на будівництво ділянки трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини.

На сайті організації наголошується, що Союз виступає проти "Північного потоку-2" з 2018 року і вважає судовий позов "єдиним способом обмежити збиток Балтійського моря". За словами екологів, проект руйнує середовище проживання тварин на морському дні на площі розміром понад 16 футбольних полів і завдає істотної шкоди територіям в 10 разів більшим.

"Заявка має припиняє дію. Тепер рішення буде приймати суд. Але поки дозвіл на будівництво до кінця травня не має сили", - пояснив німецький регулятор будівництва.

Крім екологічних доводів проти газопроводу існують ще й політичні: США давно намагаються зупинити будівництво, стверджуючи, що газопровід загрожує енергетичній безпеці Європи, дає Кремлю додаткові важелі впливу на Європу і ставить в невигідне становище України, яка заробляє на транзиті російського газу. З цією позицією згодні багато європейських чиновників і політики.

Останнім часом "Північний потік-2" добудовується виключно силами "Газпрому". Через американських санкцій кілька європейських підрядників зупинили роботу на проекті.