У Харкові пішов з життя останній Герой Радянського Союзу

Він був останнім Героєм Радянського Союзу, який проживав на території Харківської області.

Михайло Карпєєв народився 21 листопада 1922 року в місті Чебоксари (Чуваська Республіка). У 1940-1941 роках навчався в Свердловській військовій авіаційній школі пілотів, воював з 1941 по 1945 рік.

Військовий здійснив понад 300 бойових вильотів - 100 на літаках ІЛ-2 зі знищенням ворожої техніки і живої сили противника, 100 на розвідку і 110 для зв'язку з партизанами. Брав участь у визволенні Харкова.

За мужність і героїзм у 1945-му році, коли Михайлу Карпєєву було всього неповних 23 років, йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу, а у 2005 році - генерала-майора авіації. Також він був Почесним громадянином міста Харкова.

У мирний час Михайло Полікарпович був військовослужбовцем, виховував майбутніх льотчиків - працював у Качинському авіаційному училищі, Ворошиловградському вищому військовому училищі, Харківському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків.

Пізніше працював старшим інженером на Харківському тракторному заводі і диспетчером на Роганській КЕЧ.

Орден Леніна, медаль «Золота зірка», два ордени Червоного Прапора, два ордени Вітчизняної війни І ступеня, орден Олександра Невського, орден Богдана Хмельницького, орден «За службу Батьківщині в Збройних Силах» і майже три десятка медалей - всіх цих нагород була удостоєна одна людина.