У КБ імені Морозова розповіли про проєкт нової БМП

У Харківському конструкторському бюро з машинобудування імені Морозова розповіли про проєкт сучасної бойової машини піхоти БМП-У.

Про це повідомляє інформаційне агентство АрміяInform.

Як розповів агентству начальник організаційно-аналітичного сектора ХКБМ Сергій Стрімовській, проєкт розроблено з ініціативи фахівців конструкторського бюро і за кошти підприємства. Мета проєкту ‒ заміна застарілих БМП радянського зразка, які розроблені у 1960-70 роках.

Як повідомив Стрімовській, основними відмінностями БМП-У від застарілих аналогів стане наявність сучасного потужного дизельного двигуна, автоматичної трансмісії, дистанційно керованого бойового модуля та покращенного балістичного захисту. За його словами, це дозволить покращити показники рухливості, прохідності, вогневої потужності, захищеності БМП та безпеки особового складу всередині машини.

«БМП-У матиме вищий рівень протимінного та балістичного захисту порівняно з БМП-1/2. Конструкція корпусу дає змогу встановлювати керамічні панелі додаткового захисту. Кругова система обзору здійснюватиметься за допомогою камер, а невеликі триплекси попереду підвищать захист водія-механіка і командира. Крім того, концепція конструкції бойової машини дозволить їм виходити не лише через верхні люки, але й через відділення десанту», ‒ йдеться у повідомленні.

Відзначається, що БМП-У зможе долати водні перешкоди будь-якої глибини. Її оснастять 30-мм гарматою, кулеметом 7,62 мм, 30-мм гранатометом та протитанковим ракетним комплексом «Бар'єр» українського виробництва. Також БМП розрахована на установку комплекту озброєння стандартів НАТО.