В екопарку Харкова реабілітують збиту на окружній косулю

Травмованому самцю косулі, якого харків'яни привезли до екопарку з окружної у тяжкому стані, ампутували ногу. Стан тварини покращився, косуля поступово відновлюється та звикає до людей.

До екопарку косулю привезли 1 липня, розповів Суспільному речник екопарку Олексій Костюченко. За характером травм — саднами, гематомами та відкритим переломом ноги — фахівці екопарку зробили висновок, що косулю збила машина.

Тварину без ознак життя на окружній помітили люди, які їхали повз. Вони привезли косулю до екопарку, де тварину оглянули й прооперували. Тканина у місці перелому задньої ноги почала відмирати — і ветеринари ампутували косулі нижню частину кінцівки, розповів речник екопарку. Розривів внутрішніх органів під час огляду не знайшли.

Після операції косуля відновлюється. За словами Костюченка, самцю дають антибіотики та протизапальні препарати, обробляють рану. Упродовж місяця у тварини з'явився апетит, і її перевели з карантинного до реабілітаційного вольєру.

Самець дорослий — йому близько трьох років.

"Більшість часу він намагається лежати, але стрибає досить активно. Він наляканий, дикий, ми його намагаємось соціалізувати", — розповів Костюченко.

Поки тварина живе у вольєрі сама. Пізніше його можуть поселити з іншими, але меншими косулями. За словами Костюченка, косулю залишать в екопарку назавжди, оскільки вижити у дикій природі за такої травми у тварини немає шансів.

Читайте також Ледь не збила машина: харків'яни врятували косулятка