Дисциплінарна палата вимагає звільнити обвинувачену в хабарництві суддю з Харкова

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 21 липня ухвалила рішення про притягнення судді Дзержинського районного суду Харкова Ірини Грищенко до дисциплінарної відповідальності та надала подання про звільнення судді з посади, повідомили Depo.Харків у прес-службі ради правосуддя.

У ВРП зазначили, що рішення зумовлене тим, що дії судді під час розгляду кримінальної справи могли вказувати на її позапроцесуальне спілкування з особою, що притягувалася до адміністративної відповідальності.

28 травня 2020 року судді повідомили про підозру у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Вища рада неодноразово ухвалювала рішення про відсторонення Грищенко від здійснення правосуддя.

Розгляд кримінальної справи триває у Вищому антикорупційному суді.

При цьому рада зазначила, що Дисциплінарна палата не досліджувала питання наявності або відсутності вини Грищенко. Перебіг кримінального провадження не має значення для розгляду питання про дисциплінарну відповідальність.

Водночас, Третя Дисциплінарна палата встановила, що характер порушень, допущених суддею, свідчить про недотримання норм етики та стандартів поведінки.

Термін дії відсторонення від правосуддя – до ухвалення Вищою радою рішення про звільнення судді з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

Як повідомляв Depo.Харків, 27 травня 2020 року детективи НАБУ та САП викрили суддю Грищенко "на гарячому" одразу після отримання неправомірної вигоди у розмірі 4 тис. доларів. Наступного дня їй повідомили про підозру. За даними слідства, суддя отримала хабар за винесення ухвали про повернення обвинуваченому у кримінальному провадженні понад 30 тис. доларів