На Харківщині визначили лауреатів престижної мистецької премії з 55-річною історією (ФОТО)

Про це повідомляється на сайті Чугуївської міської ради, передає Depo.Харків.

За даними мерії, засідання журі відбулося вчора, 21 липня, в Харківському художньому музеї. У Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації зазначили, що під час обговорення журі визначило переможців у цьогорічних номінаціях "Скульптура", "Декоративно-прикладне мистецтво", "Монументальне мистецтво".

Так, у номінації "Скульптура" переміг Володимир Одрехівський, серія скульптур;

в номінації "Декоративно-прикладне мистецтво" – Олексій Коваль, цикл "Мова емалі";

в номінації "Монументальне мистецтво" – Роман Мінін, проєкт "Transmonumentalism".

Довідка Depo.Харків. Державна премія Іллі Рєпіна в галузі образотворчого мистецтва вручається з 1966 року. Ця премія присуджувалася за видатні твори живопису, графіки, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва. Її лауреатами стали 235 художників та майстрів. 183 роботи представлені у колекції Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна у відділі "Художня галерея".

Премія присуджується за трьома номінаціями почерговою циклічністю протягом 2-х років: перший рік циклу – у номінаціях "Живопис", "Графіка", "Мистецтвознавство", а другий рік циклу – "Скульптура", "Монументальне мистецтво", "Декоративно-прикладне мистецтво". Грошова винагорода лауреата премії становить 35 тис. грн.