Харківську облраду пікетували через ремонт дороги до Жихора: що відповіли посадовці

Акція з вимогою відремонтувати дорогу у селище Жихор пройшла 14 вересня під стінами облради. Дорога з'єднує район з містом та перебуває в аварійному стані.

Юлія Медведєва щодня гуляє із дитиною дорогою у селищі Жихор. Говорить, за останні пів року двічі змінювала колеса на візочку:

"Дуже важко. Особливо, коли ями, дитина постійно сповзає вниз. Дуже важко. Хотілося, щоб дорога була краще", — говорить Медведєва.

Раніше дороги у Жихорі ремонтували заводи, які тут розташовані, зараз ремонтники сюди не приїздять, говорить голова вуличного комітету селища Олена Шуліченко.

"Тепер завод поділений на маленькі якісь підприємства, здаються приміщення і вже ці користувачі цих приміщень не дуже опікуються цією трасою, але розбивають, бо сюди приїжджають великі вантажівки", — каже Шуліченко.

Селище Жихор підпорядковане місту Харкову. 14 вересня частина його жителів та політпартія "Демократична сокира" вийшли під облраду на пікет — вимагали ремонту дороги. З таким проханням зверталися і до міської ради, і до адміністрації району, каже акціянтка Любов Савицька.

"Років десять ми добиваємося ремонту. Чи не щороку нам приходять відповіді - то поставили на чергу, то не поставили, то почався коронавірус", — говорить жителька Жихора.

У селищі мешкає близько трьох тисяч людей, говорить представник "Демсокири" Олексій Свід. Відремонтувати вимагають півтора кілометра дороги.

"Вона з'єднує північну частину Жихора, кінець, якщо ми беремо по нумерації (вона йде зі сторони Мереф'янського шосе) з вулицею Достоєвського, з районом Основи, залізничного вокзалу. Тобто це швидкий виїзд до Одеської, до Баварії", — пояснює Свід.

Під час пікету в облраді проходила комісія з питань благоустрою та інфраструктури міста. Розглядали й прохання про ремонт дороги:

"Якщо зробити усе в асфальті, то це вартуватиме 57 мільйонів гривень. Я кажу про частину цієї дороги", — сказав директор Департаменту будівництва та шляхового господарства Віталій Бура.

Голова комісії Віктор Фесун запропонував Департаменту будівництва та інфраструктури підготувати проєкт ремонту дороги. Презентуватимуть його мають наступного засідання. Поки жодних рішень про ремонт дороги не ухвалюють. Із закінченням комісії, розійшлися й акціянти.