Понад 89% співробітників вакциновані в чотирьох харківських ВНЗ

У разі переведення Харківської області в "жовту" зону, більшість ВНЗ регіону змушені будуть перейти на дистанційну форму навчання.

Як повідомляє прес-служба Харківської облдержадміністрації з посиланням на т.в.о. голови ХОДА Олександр Скакуна, критерієм, який дозволяє в разі посилення карантину продовжувати очне навчання студентів, відповідають тільки чотири виші. Понад 80% співробітників вакциновані в Національному університеті повітряних сил (100%), Національній академії Національної гвардії (88%), Харківському національному медичному університеті (87,5%) і Харківському національному університеті внутрішніх справ (83%). Наближаються до цього показника ще два ВНЗ (Національний фармацевтичний університет - 78% і Національний університет цивільного захисту - 72%).

Скакун доручив керівникам вишів провести роз'яснювальну роботу про необхідність вакцинації колективів і запевнив, що обладміністрація організовує процес щеплення на території навчальних закладів у той день і в той час, коли це буде зручно викладачам і студентам.

"Хочу ще раз зазначити, що персональна відповідальність за проведення вакцинації серед працівників вищих навчальних закладів покладається саме на керівників. Головне завдання - провести вакцинацію в максимально стислі терміни. Прошу вас вжити всіх необхідних заходів і провести роз'яснювальну роботу в колективах про необхідність вакцинації", - сказав Скакун, звертаючись до ректорів.

У свою чергу заступник голови ХОДА Михайло Черняк стверджує, що область забезпечена вакцинами від COVID-19 і є можливість надати саме ту вакцину, якою захочуть щепитися викладачі того чи іншого вишу.

"Кожен ВНЗ буде забезпечений необхідною кількістю бригад, які будуть виїжджати до вашого навчального закладу і в зручний для вас час робити кампанію з вакцинації тієї вакциною, яка є. Потрібен Pfizer - буде Pfizer. Є інтерес до AstraZeneca - буде AstraZeneca. Хтось захоче CoronaVac – жодної проблеми з цим також немає", - сказав Черняк.