12-річний хлопчик з Харківщини створює короткометражки та виграв гран-прі міжнародного фестивалю

Діло

Як розповів письменник Олег Ущенко у Фейсбуці, хлопець – єдина дитина у селі, де проживають всього у 15-ти обійстях, а анімацією він конкретно зайнвся під час карантину та дистанційного навчання.

“Чаклунка Мелісса готує зілля і їй бракує головного інгредієнта – гриба. Майже шестихвилинний мультфільм юний автор творив понад рік – 10 місяців на підготовку та 3 місяці знімав.Сюжет допомогла придумати подруга з Великобританії. Знімальним майданчиком стала кімната хлопця, декорації з вовни, музичний супровід від тата. Мистецтву анімації Матвій навчався в інтернеті”, – зазначив письменник.

У селі Шпаківка в Ізюмському районі — до 15 домівок, розповідає про рідне село Матвій, передає Суспільне.

“Десь у трьох будинках живуть, приїжджають на дачі, але це — дорослі. Тут немає дітей. Усі друзі — у школі. Коли я вдома, у селі, спілкуюся з однолітками лише через соціальні мережі”, — каже Матвій Глазунов. “Школа — у селі Мала Камишуваха, десь звідси за 10 кілометрів. Тато приїжджає на трасу і там автобус мене зустрічає”, — говорить хлопець.

Створити анімаційний фільм, за словами Матвія, він вирішив ще до карантину, проте додає, що час дистанційного навчання робота над історією про добру відьму Меліссу допомагала йому рятуватися від того, що хлопець був змушений весь час бути вдома. За сюжетом фільму Матвія, чаклунка Мелісса готує собі зілля, проте виявляється, що їй не вистачає головного інгредієнта – гриба.

“Вона пішла в ліс по гриби та загубилася”, – розказує аніматор. Щоб зробити майже шестихвилинний мультфільм, Матвій Глазунов працював понад рік.

“Пішло 10 місяців на підготовку та на зйомку три місяці”, – говорить аніматор.

Придумати сюжет мультфільму Матвію допомогла подруга з Великобританії, з якою він познайомився у соцмережах.

“Я запропонував зробити фільм. Вона вигадала сценарій, я допоміг кількома частинами”, – каже підліток. Знімальним майданчиком стала кімната хлопця, як виготовити декорації з вовни, навчила мама, з музичним супроводом стрічки допоміг тато. Мистецтво створення лялькової анімації Матвій опановував сам з уроків в інтернеті.

“Роблю фотографії у спеціальній програмі, трохи рухаю ляльку, як мені потрібно, та знову фотографую. Надихався мультфільмом “Кораліна у світі кошмарів”, зрозумів техніку, дивився відео. Вирішив робити саме вовняну анімацію”, – говорить Матвій. “Мені подобається кропітка робота, створювати декорації, тому мені лялькова анімація підходить”, – каже школяр.

Участь у дитячому фестивалі “Чілдрен Кінофест” брав з цікавості, розповідає аніматор.

“Я закінчив зйомки, бачу, що люди відправляють свої роботи на кінофестивалі, отримують нагороди, думаю – чому б не спробувати? Ввів в інтернеті запит, де можна взяти участь дітям, та подав заявку. На гран-прі не сподівався. Була відеоконференція, останнім оголошували переможця гран-прі, я сподівався на меншу перемогу, тому вже думав, що нічого не виграв, бо мене не оголошували, а потім дізнався, що виграв я”, – згадує Матвій Глазунов. Батько Матвія Олександр Глазунов зробив до “Мелісси” кілька коротких музичних композицій, однак мріє про спільну велику роботу з сином.

“Я працюю у сільському клубі, веду дитячий гурток, в ньому співають і Матвій, і його однокласниці, вивчаємо українські пісні, виступаємо з концертами”, – говорить Олександр.

Перемога на міжнародному фесті надихнула Матвія на нові стрічки, тому вже має декілька ідей. У наступному фільмі, каже буде ще більше декорацій та цікавих сцен. View this post on Instagram

Публикация от Суспільне Харків (@suspilne.kharkiv)