У місті на Харківщині школи та лікарні не можуть придбати газ: Опалювальний сезон відтермінували

depo.ua

Опалювальний сезон у Лозовій Харківської області розпочнеться не раніше 25 жовтня, навчальні заклади, що отримують тепло одними мережами із житловим фондом, обігріватимуть разом із будинками.

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Лозівської мерії із посиланням на міського голову Сергія Зеленського.

За його даними, постачальник передбачив недостатні ліміти газу на жовтень для опалення житлового фонду. Їх розраховували за показниками попередніх трьох років, коли погода була теплішою. Зараз лімітів на жовтень вистачить лише на тиждень. Якщо використати газ з лімітів для бюджетних організацій, то вартість "блакитного палива" буде втричі дорожчою і теплопостачальне підприємство КП "Теплоенерго" лише за тиждень отримає до 10 млн грн збитків.

Бюджетні установи з індивідуальним опаленням, котрі закуповують газ напряму, не уклали договори на постачання газу. Вже тричі оголошували тендери, але на них не заходять постачальники. Ситуацію визнали надзвичайною у кількох областях України. На Харківщині відповідні рішення ухвалили 8 жовтня.

Зараз близько 30 навчальних та медичних закладів Лозівської громади не можуть закупити природній газ. Ринкова вартість рекордно зросла і вже перевищила 45 тис. грн за 1 тис. куб. м.

За даними "Теплоенерго", станом на 12 жовтня, середньодобова температура склала +12 градусів. За нормами, для початку опалювального сезону вона три дні поспіль не має перевищувати +8 градусів.

Як повідомляв Depo.Харків, у місті Лозова Харківської області невідомі перекрили засувку на газопроводі високого тиску.