На Харківщині вартість вищої освіти за місяць зросла на 16%

depo.ua

Споживчі ціни в Харківській області протягом січня-вересня зросли на 7,2%, протягом вересня в порівнянні з серпнем – на 1%.

Про це Depo.Харків повідомили у ГУ статистики в Харківській області.

У тому числі ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше (на 8,2%) подорожчали яйця. На 3,6–0,4% зросли ціни на сало, кисломолочну продукцію, м’ясо та м’ясопродукти, молоко та молочні продукти, сир і м’який сир (творог), продукти переробки зернових, хліб, масло, овочі. Водночас на 1,6–0,2% подешевшали рис, олія соняшникова, макаронні вироби, цукор, фрукти.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,1%, алкогольних напоїв – на 0,8%.

Одяг і взуття подорожчали на 5,4%, у тому числі взуття – на 8,3%, одяг – на 3,2%.

Рівень цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива залишився без змін.

Ціни на транспорт зросли на 0,1% через подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 0,1%. Разом з тим знизилися ціни на проїзд в залізничному пасажирському транспорті на 1,9%, автомобілі – на 0,5%, паливо та мастила – на 0,1%.

Послуги освіти подорожчали на 11,5%, а саме: вищої – на 15,8%, середньої – на 8,8%.

Як повідомляв Depo.Харків, два харківських вищих навчальних заклади потрапили до світового рейтингу дослідницьких університетів THE World University Rankings.